رای همشهری های احمدی نژاد به حسن روحانی

© Fotohost agency /  مراجعه به بانک تصاویر رای همشهری های احمدی نژاد به حسن روحانی
رای همشهری های احمدی نژاد به حسن روحانی - اسپوتنیک ایران
Telegram
ماهنامه مهرنامه آمار جالبی از آرای حسن روحانی در سال 92 ارائه داد.

به گزارش اسپوتنیک، ماهنامه مهرنامه در جدیدترین شماره خود در خصوص تفکیک آراء حسن روحانی در استان سمنان نوشت: حسن روحانی بیشترین میزان رای را در استان سمنان در زادگاه محمود احمدی‌نژاد کسب کرد. در ادامه درباره علت این اتفاق آمده است: بزرگترین معادن گچ ایران در استان سمنان واقع شده است.

مدیر خط تولید یکی از همین کارخانه‎ها می‌گوید: سال 90 حدود 5 میلیون تومان پول برق و گاز می‌دادیم و امسال 120 میلیون. اقتصاد استان پس از رشد قیمت‌ها و گسترش رکود با بحرانی جدی مواجه شده است.

سمنانی‌ها هر چند در انتخابات سال 88 و به روایت ستاد انتخابات کشور ایران بیشترین رای را به محمود احمدی‌نژاد داده بودند ولی در انتخابات سال 92 به یکی دیگر از هم‌استانی‌های خود روی آوردند تا وضعیت‌شان را به دوران پیش از سال 84 بازگردانند.

حسن روحانی اهل سرخه استان سمنان است. مادر او به همراه خواهر و دامادشان در یکی از خیابان‌های مرکزی سمنان زندگی می‌کنند. 8 هزار و 39 نفر از اهالی سرخه به او رای دادند تا شاید وضعیت اقتصادی استان را سامان دهد. نرخ بیکاری بیش از 15 درصد و تورم نزدیک به 30 درصد است. نرخ سرمایه‌گذاری‌های ثابت در استان سمنان طی دو سال گذشته منفی بوده است و حداقل 80 درصد معادن استان با 30 درصد ظرفیت کار می‌کنند. رای طبقه متوسط شهرنشین استان سمنان به حسن روحانی شاید تنها برای رونق مجدد باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала