گزارش و تحلیل

خواننده رپ افغان با آلبوم " می سازم و به پیش می روم" به یاری سازمان های خیریه می شتابد

© Photo / کسراخواننده رپ افغان با آلبوم " می سازم و به پیش می روم" به یاری سازمان های خیریه می شتابد
خواننده رپ افغان با آلبوم  می سازم و به پیش می روم به یاری سازمان های خیریه می شتابد - اسپوتنیک ایران
Telegram
علی ATH یکی از خوانندگان رپ افغانستان به همراه گلن رینولدز(Glen Reynolds) معروف به گری ، یکی از خوانندگان مشهور آمریکایی ، آلبوم مشترکی را تهیه می کند تا از این طریق بتوانند به سازمان های خیریه کابل کمک کنند.

علی از طریق یکی از دوستانش در آفریقا با گلن رینودلز آشنا شده است. او بعد از نامه نگاری و فرستادن چند قطعه از آهنگ هایش برای گری ، پیشنهاد همکاری برای تهیه یک آلبوم مشترک به منظور کمک به نیازمندان در کابل را دریافت می‌کند.

علی ATH پس از دریافت پیشنهاد همکاری از سوی گلن رینولدز، تصمیم می‌گیرد تا از افغانستان پا فراتر گذاشته و صدایش را در بیرون از کشور خود نیز به گوش شنوندگان برساند. هرچند وی می‌گوید که یکی از آهنگ‌هایش که مدت‌ها قبل ساخته شده در رادیوهای محلی برخی از شهرهای اروپایی به ویژه لندن بارها پخش شده و شنونده دارد، اما می‌خواهد که از طریق همکاری با گلن رینولدز تجربه جدید بین‌المللی در عرصه موسیقی کسب کند.

علی و گلن مدت‌ها قبل کار تهیه آلبوم جدیدی که به احتمال زیاد «می‌سازم و به پیش می‌روم» نام خواهد داشت، را آغاز کرده اند. علی می‌گوید که هدف اصلی از تهیه این آلبوم مشترک کمک به خانواده‌های نیازمند در کابل و کسب تجربه جدید در نتیجه همکاری با یک خواننده معروف غربی است. علی می‌گوید: اول یک آهنگ را ضبط کردیم و دیدیم که کار بسیار خوب شده است و فعلا با گلن رینولدز در حال تهیه یک آلبوم هستم. این آلبوم پس از تهیه به فروشگاه‌های اینترنتی فرستاده می شود و هرچه که از فروش آن بدست خواهد آمد، به امور خیریه در داخل کابل تعلق می گیرد.

© Photo / کسراعلیATH
علیATH - اسپوتنیک ایران
علیATH

علی ATH خواننده آهنگ‌های رپ است، اما گلن رینولدز کمتر آهنگ‌های رپ می‌خواند. به گفته علی، گلن باسبک‌های مختلف موسیقی آشناست، اما بیشتر از سبک «تری‌پاپ»، ترکیبی از سبک پاپ و هیپ هاپ استفاده می‌کند. آلبوم «می‌سازم و به پیش می‌روم» به دو زبان دری و انگلیسی و با سبک‌های موسیقی رپ و هیپ هاپ تهیه خواهد شد و تاکنون دو آهنگ آن ساخته شده است. اولین آهنگ آلبوم مشترک علی و گلن «ایجاد و کامیابی» یا Create and Thrive نام دارد که کار تهیه آن تمام شده است. این آهنگ از درس‌های زندگی یک کودک حکایت کرده که بیشترین درس‌های زندگی‌اش را نه از مدرسه بلکه از خود شهر کابل آموخته است. آهنگ دوم آلبوم «می‌سازم و به پیش می‌روم» نیز از تاریکی‌های عصر موجود حکایت دارد. علی می‌گوید: «آهنگ دوم این آلبوم هم بیشتر در مورد تاریکی این زمانی است که در آن زندگی می‌کنیم. در این آهنگ آرزو داریم که تاریکی‌ها گم شده و روشنایی پیدا شود.
علی ATH هنوز مطمئن نیست که با تهیه آلبوم «می‌سازم و به پیش می‌روم» چه کمکی به خانواده‌های نیازمند در کابل خواهد کرد. اما، معتقد است که اگر بتوانند زمینه رفتن یک کودک به مدرسه را هم مساعد سازند، یک افتخار بزرگی برای آنها خواهد بود.
حکایت عشق و درد
علی به دلیل علاقه‌ای که به هنر موسیقی داشت، پس از گذراندن دوره های آنلاین نزدیک به شش سال پیش وارد دنیای هنر موسیقی شد. او با صدا و توانایی که داشت، سبک موسیقی رپ را انتخاب کرد. این خواننده رپ بیست ساله افغان، ابتدا کارش را از طریق یک کمپیوتر آغاز کرد و تاکنون بیست و یک آهنگ بعلاوه یک آلبوم تهیه کرده است.

© Photo / کسراعلیATH
علیATH - اسپوتنیک ایران
علیATH

آهنگ‌های علی ATH، بیشتر از عشق و دردهای اقشار مختلف جامعه حکایت دارد.

 

او می‌گوید که اولین آهنگش بنام «بیا هموطن» است که این آهنگ به زبان های دری، فارسی ایرانی و انگلیسی سروده و خوانده شده است. او در این آهنگ از عشق به افغانستان و دردهای مهاجرت حکایت کرده است. علی نزدیک به نیمی از عمرش را در مهاجرت در ایران سپری کرده است.
علی با دوستش امیرمحمد رضایی یک استدیو کوچک خانگی بنام «تریبل فیس» یا سه‌ چهره ساخته‌است و از طریق این استودیوی کوچک، به برخی از خوانندگان رپ دیگر نیز کمک می‌‌کنند. علی مهارت‌های لازم در نوشتن اشعار و مهندسی صدا را نیز دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала