سوچی - مروارید دریای سیاه

© Sputnik / FARZANEH SHAFIEEسوچی شهری متفاوت در فدراسیون روسیه
سوچی شهری متفاوت در فدراسیون روسیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
سوچی - شهر استراحتی دریای سیاه وارد فهرست « مرواریدهای کشورهای «همسود» شده است.

مجمع بین پارلمانی کشورهای همسود این تصمیم را به تصویب رساند. جهانیان به لحاظ باز یهای المپیک با سوچی آشنا شدند.
100 سال است که این شهر استراحتی دریای سیاه یکی از مهمترین جاهای دیدنی برای درمان و استراحت به حساب می آید.

سوچی شهری متفاوت در فدراسیون روسیه - اسپوتنیک ایران
سوچی شهری متفاوت در فدراسیون روسیه
شهر سوچی در نیمه اول قرن نوزدهم به عنوان یک نقطه دفاعی ایجاد شد. اوایل قرن بیستم اولین استراحتگاه درمانی — « ری ویر قفقاز» در آنجا ساخته شد. از آن زمان تا کنون سوچی مهمترین شهر استراحتی روسیه به حساب می آید.
سوچی معاصر، دراز ترین شهر روسیه و اروپاست. این شهر در حاشیه دریای سیاه به طول 170 کیلومتر کشیده شده است که بیش از 100 کیلومتر آن پلاژ زیبا و استراحت گاه درمانی و پانسیون و هتل است. آب و هوای سوچی نیمه گرمسیری است. در آنجا پارک های زیبای درختان کاج، فواره ها، قایق سواری در رودهای کوهستانی ، تنگه ها و شیب های برفپوش کوههاست. سوچی به برکت بازیهای المپیک زمستانی ، مبدل به مرکز انواع زمستانی ورزش و استراحتگاه همه فصلی در سطح جهانی شد.
در فصل کنونی، سیل توریست ها به سوچی بیشتر خواهد شد.
ایلیا اومانسکی معاون رئیس انجمن آژانس های گردشگری در این باره گفت: پس از برگزاری بازی های المپیک و حمایت بزرگ مقیاس خبری ، خیلی ها دلشان می خواهد با چشم خود این شهر را ببینند. آنها می خواهند از نزدیک با آنچه برای بازی های المپیک
سوچی شهری متفاوت در فدراسیون روسیه - اسپوتنیک ایران
سوچی شهری متفاوت در فدراسیون روسیه
ساخته شده اند و آنچه توریستهای کشورهای دیگر دیدند آشنا شوند. به این دلیل تعداد گردشگرانی که مایلند به سوچی سفر کنند افزایش خواهد یافت.

حتی اکنون نیز توجه به سوچی بیشتر شده است. تعداد رزرو هتل ها در سوچی بارها افزایش یافته است.
یولیا مالورودنووا معاون رئیس اداره توریسم شهر سوچی در اینباره گفت: بدون شک توجه از سوی گردشگران روسیه و خارجی محسوس است. اینترنت پر از تفسیرهای گوناگون در باره برگزاری بازی های المپیک است. باز یهای پاراالمپیک نیز ما را خوشحال کرد. توریستهای زیادی در شهر هستند که همانا برای تماشای بازی های پاراالمپیک به سوچی آمده بودند. تا فصل تابستان توجه بیشتری به سوچی خواهد شد. طبیعتا همه برای دیدن تغییراتی که شهر از سر گذرانده به آنجا خواهند آمد.
در فصل جدید، مسیر گردشگری جدیدی به مهمانان سوچی پیشنهاد خواهد شد. از جمله گردش در تأسیسات المپیکی. قرار است در سوچی استراحت جوانان گسترش یابد و در آنجا برنامه های ورزشی گوناگونی برگزار شوند. در فصل پاییز مسابقات خودرورانی « فرمول —1» برگزار خواهد شد و در سال 2018 میلادی مسابقات قهرمانی فوتبال جهان در استادیوم المپیکی « فیشت» برگزار خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала