همسر سرکرده سابق داعش در عراق به اعدام محکوم شد

© Photo / IRNA"اسماء محمد" همسر ابوبکر البغدادی
اسماء محمد همسر ابوبکر البغدادی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.07.2024
اشتراک
شورای عالی قضایی عراق امروز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای از صدور حکم اعدام برای همسر ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد سابق گروه تروریستی داعش خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، شورای عالی قضایی عراق پس از محکوم شدن اسماء محم" همسر ابوبکر البغدادی به جرم بازداشت و شکنجه زنان طائفه ایزدی در خانه اش، از صدور حکم اعدام برای او خبر داد و اعلام کرد: دادگاه کیفری در منطقه "کرخ" در شهر بغداد حکم اعدام همسر ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد سابق داعش (گروهک تروریستی ممنوعه در روسیه) را صادر کرد.
در این بیانیه آمده است: پس از سیطره گروه تروریستی داعش بر شهر موصل مرکز استان نینوا در شمال عراق در سال 2014 میلادی، همسر البغدادی اقدام به بازداشت زنان طائفه ایزدی در ناحیه "سنجار" در غرب این استان در خانه خود - پس از ربودن شدن آنها توسط عناصر این گروه تروریستی- کرده بود.
پیشتر دستگاه اطلاعات ملی عراق در فوریه گذشته ، از دستگیری همسر و دختر ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش در یکی از کشورهای همسایه که نامی از آن نبرده بود، خبر داد.
بر اساس اعلام دستگاه اطلاعات ملی عراق، همسر و دختر ابوبکر البغدادی با نام و گذرنامه جعلی در یکی از کشورهای همسایه مخفی شده بودند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала