گزارش و تحلیل

نمایش جدیدترین دستاوردهای نیروی دریایی ارتش ایران در شهر سیرجان

© Photo / ISNAنمایشگاه دستاوردهای علمی و فنی نیروی دریایی ارتش ایران در شهر سیرجان
نمایشگاه دستاوردهای علمی و فنی نیروی دریایی ارتش ایران  در شهر سیرجان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.07.2024
اشتراک
به گزارش خبرنگار اسپوتنیک در تهران نمایشگاه دستاوردهای علمی و فنی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، ظهر دیروز با حضور سردار محمد شیرازی رئیس دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا ، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی در مرکز فرماندهی آماد و پشتیبانی نیروی دریایی ارتش در سیرجان افتتاح شد.
سرلشکر موسوی پس از بازدید از این نمایشگاه گفت : این مجموعه ای نمایشگاه ، نمایشگاهی است از امید، نوآوری و نشاط که از ترکیب مقدس دانشگاهها و شرکت های دانش بنیان و نخبگان و نیروی دریایی ارتش تشکیل شده است .
وی افزود : در این نمایشگاه آنچه که نیروی دریایی برای اقیانوس پیمایی در بخش آماد و پشتیبانی نیاز دارد با دست به دست هم دادن ساخته است و این یک موفقیت بزرگی است که مواردی که ما فکر می کردیم امکان پذیر نیست انجام شد .
فرمانده کل ارتش عنوان کرد : خیلی از امکا نات و نیازهایی که سال های سال به نحوی وابسته بودیم با ابتکار همین دانشمندان جوان نخبگان و شرکت های دانش بنیان و دانشگاههای حوزه ارتش فراهم شد و امروز هم شاهد هستیم که الآن نمونه های بهترش را در اقیانوس نوردی که مور نیاز بوده ساختیم وحتی در به حد بهتر و بالاتربه خودکفایی رسیدیم .
سرلشکر عبد الرحیم موسوی گفت : در دریانوردی خیلی از چیزها را نیاز داشتیم اما به این نیازها عادت کرده بودیم و یا فکر می کردیم چنین جیزی امکان پذیر نیست که داشته باشیم اما حالا نه تنها نیازها برطرف شده بلکه به امکانات بیشتر هم دست یافته ایم و این تعامل در بخش های مختلف با همکاری نخبگان نیازها برطرف شد تا ماموریت های اقیانوسی بهتر با قدرت بالاتر انجام شود .
فرمانده کل ارتش گفت : واقعا جای شکر و سپاس دارد به درگاه خداوندو هرکسی از ملت ایران که بازدید از این نمایشگاه داشته باشد حتماامیدش بیشتر خواهد شد و امید واری و شوق آفرینی است هر غرفه ای که نگاه می کنید نشاط انگیزاست که باید به ملت ایران تبریک گفت .
سرلشکر عبد الرحیم موسوی : گفت : به شکر خداوند امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه هاو حوزه ها این پیشرفت ها را دارند و روزبه روز رشد و پیشرفت را در نیروهای مسلح با شکوه تر شاهد هستیم و می بینیم.
سردار محمد شیرازی رئیس دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا نیز در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت : به حمدالله روز به روز نیروهای مسلح در نظام و کشور اسلامی وضعیت شان رو به رشد هست و در صحنه های عملیاتی خودشان را نشان میدهند مثل وعده صادق که در بعد قدرت نظامی ، جمهوری اسلامی ایران خودش را نشان داد ، و می خواهم بگویم ما در همه زمینه ها و در حوزه علم و فنآوری الحمدالله آن تدابیر رهبری که فرمودند ارتباط مراکز علمی ، پژوهشی و دانشگاهی با مراکز صنعتی از جمله نیرو های مسلح بیشتر باشد نتایج خوبی را داشته و آن هم اقتدار و خودکفایی در همه زمینه ها است .
وی افزود : علم و فناوری و رسیدن به خودکفایی آغاز شده و موفق بوده و دربخش های مهمی به نتیجه رسیده است که بخش کوچکی اش را امروز در این نمایشگاه دیدیم و این توانمندیها فراتر از نیاز خود نیروهای مسلح هست که یک توانمندی علمی هست که می تواند در همه بخش های مرتبط علمی ارائه شود و مورد استفاده قرارگیرد.
سردار شیرازی گفت : خیلی از نخبگان کشور امروز بکارگیری شدند و ازاستعد و نگاه و فکرشان استفاده می شودو باعث افتخار هست که جوانان ما فرصت علمی پیدا کردند و کار علمی شون را می توانند در صنایع مختلف ببینند.
رئیس دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا اشاره ای هم به توان نظامی ، نظام اسلامی کرد و گفت : در عملیات وعده صادق به تعبیر حضرت آقا باید قضایا را ما تقسیم کنیم به قبل عملیات و بعد عملیات نگاه کنیم آن وقت می بینیم که اقدام بزرگی که انجام شد حقیقتا توانمندی نظام اسلامی و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را نشان داده شد که این بخشی از توانمندی بود و اگر مقام معظم رهبری اراده بفرمایند و نیازباشد نیروهای مسلح توانمندی شون بیشترآشکار خواهد شد.
گفتنی است که دراین نمایشگاه بخش عظیمی از توانمدیهای آمادی اقیانوسی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهور اسلامی درراستای دستاوردهای ناوگروه 86 و همچنین جدید ترین تجهیزات دفاعی با استفاده از تکنولوژی روز دنیا با رویکرد تولید و خودکفایی به نمایش گذاشته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала