انگلیس به دادن مجوز برای حملات ارتش اوکراین به داخل خاک روسیه با تسلیحات انگلیسی ادامه می دهد

© Sputnik / Alex McNaughtonلندن
لندن - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.07.2024
اشتراک
روزنامه فایننشال تایمز می نویسد که دولت جدید انگلیس به رهبری حزب کارگر تصمیم مقامات قبلی را که به کی یف اجازه داده بود با سلاح های انگلیسی در خاک روسیه به اهدافی حمله کند، لغو نخواهد کرد.
به گزارش اسپوتنیک، در مطلب منتشره در این نشریه آمده است: "(نخست وزیر انگلیس) کایر استارمر به صراحت گفته است که دولت جدید این کشور به رهبری حزب کارگر همچنان به اوکراین اجازه می دهد از تسلیحات تحویل داده شده توسط انگلیس برای حمله به اهدافی در روسیه استفاده کند.
بر اساس این نشریه، استارمر تاکید کرد که تسلیحات منتقل شده از لندن باید "مطابق با قوانین بشردوستانه بین‌المللی" و برای "اهداف دفاعی" استفاده شوند. او در عین حال خاطرنشان کرد که "اوکراین باید خودش تصمیم بگیرد که چگونه از این تسلیحات برای این اهداف دفاعی استفاده کند".
روسیه معتقد است که ارسال تسلیحات به اوکراین مانع حل و فصل درگیری است ، کشورهای ناتو را مستقیماً به درگیری کشانده و به منزله " بازی با آتش است". سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. به گفته وی، ایالات متحده و ناتو نه تنها با تهیه سلاح، بلکه از جمله با آموزش پرسنل نظامی در انگلیس ، آلمان، ایتالیا و سایر کشورها مستقیماً در درگیری شرکت دارند. کرملین اعلام کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب کمکی به مذاکرات نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала