علی اف در دیدار با پوتین از گسترش زیرساخت های کریدور شمال-جنوب حمایت کرد

© Sputnik / Evgeny Biyatov /  مراجعه به بانک تصاویر علی اف در دیدار با پوتین
علی اف در دیدار با پوتین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.07.2024
اشتراک
الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان امروز چهارشنبه اظهار داشت جمهوری آذربایجان مصمم است زیرساخت ها را در چارچوب پروژه کریدور حمل و نقل شمال-جنوب گسترش دهد، که در وضعیت فعلی آن نیات و اهداف همسایگان این کشور را برآورده نمی کند.
به گزارش اسپوتنیک، علی اف در دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای گفت: "ما مصمم هستیم زیرساخت های کریدور (شمال-جنوب) را در خاک آذربایجان گسترش دهیم. اگرچه این کریدور از نظر فیزیکی وجود دارد، اما با اهدافی که شرکا و همسایگان ما در مورد استفاده حداکثری از این پروژه دارند، مطابقت ندارد".
کریدور حمل و نقل بین المللی "شمال - جنوب" یک مسیر چند وجهی از سنت پترزبورگ به بندر بمبئی (هند) است. طول این کریدور 7.2 هزار کیلومتر است. در داخل این کریدور سه مسیر وجود دارد - مسیر خزری (با استفاده از راه آهن و بنادر) و همچنین مسیرهای زمینی غربی و شرقی. روسیه و ایران در ماه مه 2023 اسناد تکمیل آخرین قطعه ضروری راه آهن در مسیر غربی کریدور "شمال ـ جنوب" از رشت تا آستارا در ایران را به ارزش 1.6 میلیارد یورو امضا کردند. از این وجوه 1.3 میلیارد یورو وام از طرف فدراسیون روسیه و مابقی وجوه طرف ایرانی است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала