آسانژ پس از آزادی وارد استرالیا شد + فیلم

© AP Photo / Eugene Hoshikoجولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس
جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.06.2024
اشتراک
جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، پس از تصمیم دادگاه مبنی بر آزادی وی، وارد استرالیا شد.
به گزارش اسپوتنیک، داده های سرویس Flightradar،حاکی از این امر است.
این وب سایت می نویسد هواپیمای آسانژ حدود ساعت 13:07 به وقت تهران به زمین نشست.
پیش از این، دادگاه جزایر ماریانای شمالی، آسانژ را مردی آزاد اعلام کرد.
آسانژ صبح روز 24 ژوئن پس از توافق با دادستان های آمریکایی درباره اعتراف به ارتکاب برخی از اتهامات خود از زندان بریتانیا آزاد شد. این اعتراف به او اجازه داد پس از پنج سالی که این روزنامه‌نگار پشت میله‌های زندان گذرانده بود، آزاد شود.
آزادی آسانژ تا به حال در مکزیک، کلمبیا، برزیل، نیکاراگوئه و کوبا مورد استقبال قرار گرفته است. فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران این رویداد را یک پیروزی برای روزنامه نگاران در سراسر جهان خواند.
آسانژ روزنامه نگار استرالیایی در ارتباط با کارش در وب سایت ویکی لیکس که با هدف انتشار اسناد محرمانه تأسیس شده بود، شهرت جهانی به دست آورد. در سال 2010، این سایت یک فیلم ویدئویی از عملیات ارتش ایالات متحده منتشر کرد که نشان می داد چگونه حداقل 18 غیرنظامی پس از حمله هلیکوپتر نیروی هوایی ایالات متحده به بغداد در سال 2007 کشته شدند. در سال 2010، این سایت همچنین شروع به انتشار 250000 سند دیپلماتیک آمریکایی کرد.
در ایالات متحده، موسس ویکی لیکس به 18 اتهام جنایی متهم شد که طبق آنها آسانژ به دلیل افشای بزرگترین مجموعه اطلاعات طبقه بندی شده در تاریخ آمریکا ، در مجموع با خطر محکومیت به 175 سال حبس روبرو بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала