یک کشتی دیگر در خلیج عدن دچار حادثه شد

© Photo / IRNAیک کشتی دیگر در خلیج عدن دچار حادثه شد
یک کشتی دیگر در خلیج عدن دچار حادثه شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.06.2024
اشتراک
سازمان امنیت تجارت دریایی "آمبری" انگلیس بامداد شنبه از غرق شدن یک کشتی تجاری در خلیج عدن خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، آمبری در این باره افزود که کشتی تجاری در حدود ۱۲۶مایل دریایی شرق عدن در خلیج عدن هدف حمله قرار گرفت.
پیشتر مقامات جنبش انصارالله (حوثی ها) از جمله ژنرال یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح حوثی های یمن به کشتی ها هشدار داده بود که در صورت نقض تحریم اسرائیل، غرق خواهند شد.
نیروهای مسلح حوثی های یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی اسرائیل یا کشتی‌های حامل کالا برای این کشور را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.
کشتی یونانی تیوتر به دنبال حمله حوثی های یمن در دریای سرخ غرق شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.06.2024
کشتی یونانی "تیوتر" به دنبال حمله حوثی های یمن در دریای سرخ غرق شد
نیروهای مسلح حوثی های یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این کشور یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی های نیروهای ائتلاف حامی اسرائیل را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.
آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت با ادعای صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای حوثی های یمن حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به اسرائیل در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.
اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به "آسپیدس" تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала