ساختمان دفتر صلیب سرخ بین المللی در نوار غزه در اثر گلوله باران آسیب دید

© AP Photo / Leo Correaساختمان دفتر صلیب سرخ بین المللی در نوار غزه در اثر گلوله باران آسیب دید
ساختمان دفتر صلیب سرخ بین المللی در نوار غزه در اثر گلوله باران آسیب دید - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.06.2024
اشتراک
کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام کرد دفتر آن در نوار غزه بر اثر گلوله باران مناطق اطراف آسیب دیده است.
به گزارش اسپوتنیک، این کمیته در پستی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: "دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در غزه، که توسط صدها غیرنظامی آواره ساکن در چادرها احاطه شده ، در اثر گلوله باران مناطق نزدیک در غزه آسیب دید.
پس از این گلوله باران 22 کشته و 45 مجروح به نزدیکترین بیمارستان صحرایی صلیب سرخ بین المللی رسانده شدند.
Авиаудар израильских ВС по сектору Газа - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.06.2024
سازمان ملل اسرائیل را به نقض قوانین جنگ در غزه متهم کرد
صبح روز هفتم اکتبر 2023 ، اسرائیل مورد حمله موشکی بی سابقه ای از نوار غزه قرار گرفت. سرویس مطبوعاتی ارتش اسرائیل اعلام کرد که بیش از 3 هزار موشک شلیک شده است. علاوه بر این، نیروهای حماس پس از حملات موشکی گسترده، به مناطق مرزی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند.
چند روز پس از این حمله، ارتش اسرائیل کنترل تمام شهرک‌های نزدیک مرز غزه را به دست گرفت و حملات هوایی به اهدافی در نوار غزه را آغاز کرد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داد و تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت به حالت تعلیق درآمد.
پیشتر حماس اعلام کرده بود که حدود 200 تا 250 زندانی در نوار غزه وجود دارد. به گفته منابع رسمی اسراییل، ممکن است در حال حاضر همچنان حدود 100 اسرائیلی در اسارت حماس باشند.
به گزارش وزارت بهداشت فلسطین، بیش از 35 هزار نفر کشته و بیش از 78 هزار نفر زخمی شدند و 73 درصد قربانیان را کودکان، زنان و افراد مسن تشکیل می دهند. بر اساس گزارش مقامات اسرائیل شمار جان باختگان اسرائیلی نیز به بیش از 1200 نفر و زخمی ها به 5 هزار نفر رسیده است.
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا درگیری های نظامی را متوقف کنند. براساس موضع ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حل و فصل بحران خاورمیانه تنها بر اساس راهکار "دو دولتی" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است، راه حلی که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی بر اساس مرزهای 1967 با پایتخت آن در بیت المقدس شرقی را فراهم می کند.
مناقشه فلسطین و اسرائیل، مرتبط با منافع ارضی طرفین، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، مبنی بر ایجاد دو کشور اسرائیل و فلسطین بود، اما فقط کشور اسرائیل ایجاد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала