کشورهای گروه 7 در صورت مصادره دارایی های روسیه چقدر ضرر خواهند کرد؟ + جزئیات

© AFP 2023 / Kazuhiro NogiBanderas del G7
Banderas del G7 - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.06.2024
اشتراک
مصادره دارایی های روسیه توسط کشورهای G7 می تواند تقریباً 83 میلیارد دلار برای آنها هزینه داشته باشد - این میزان از سرمایه گذاری آنها در اقتصاد روسیه انجام شده ریانووستی بر اساس داده های سرویس های آماری ملی محاسبه کرده است.
طبق محاسبات اسپوتنیک بر اساس داده های سرویس های آماری ملی ، حجم سرمایه گذاری مستقیم اعضای G7 در اقتصاد روسیه در پایان سال 2022 (در حال حاضر اطلاعات جدیدتری وجود ندارد) به 82.8 میلیارد دلار رسیده است.
بزرگترین سرمایه گذار در اقتصاد روسیه بریتانیا بود - طبق آخرین داده های موجود، میزان سرمایه گذاری های این کشور 18.9 میلیارد دلار برآورد شده است. آلمان (17.3 میلیارد)، فرانسه (16.6 میلیارد) و ایتالیا (12.9 میلیارد دلار) در رتبه های بعدی قرار دارند. سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاران آمریکایی در اقتصاد روسیه 9.6 میلیارد دلار، ژاپنی 4.6 میلیارد دلار و کانادایی 2.9 میلیارد دلار بوده است.
رهبران کشورهای گروه 7 روز جمعه در بیانیه ای پس از اجلاس سران در ایتالیا، رسماً قصد خود را برای اعطای وام به ارزش حدود 50 میلیارد دلار تا پایان سال به اوکراین تایید کردند که از محل درآمدهای حاصل از دارایی های مسدود شده روسیه بازپرداخت می شود. آنها همچنین از مسکو خواستند 486 میلیارد دلار برای خساراتی که ادعا می شود به کیف وارد شده است، پرداخت کند و تهدید کردند که تا آن زمان وجوه بلوکه شده روسیه را آزادنخواهند کرد.
Президент Франции Эммануэль Макрон, его супруга Бриджит Макрон, президент США Джо Байден и первая леди Джилл Байден произносят тост во время государственного ужина в Елисейском дворце, Франция - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.06.2024
تصمیم گروه 7 و اروپا برای اعطای وام به اوکراین به پشتوانه سود دارایی های مسدود شده روسیه
از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، اتحادیه اروپا و کشورهای G7 تقریبا نیمی از ذخایر ارزی روسیه را به ارزش تقریبی 300 میلیارد یورو مسدود کرده اند. بیش از 200 میلیارد در اتحادیه اروپا است که عمدتاً در حساب های سیستم مالی بلژیکی Euroclear است.
وزارت امور خارجه مسدود کردن دارایی های روسیه در اروپا را سرقت خواند و خاطرنشان کرد که بروکسل دارایی های دولتی روسیه را هدف قرار داده است.
سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه هشدار داد که مسکو در صورت مصادره ذخایر روسیه، پاسخ خواهد داد. به گفته وی، مسکو همچنین این فرصت را دارد که وجوهی را که کشورهای غربی در روسیه نگه داشته اند، پس ندهد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала