رسانه ها: ارتش ایالات متحده کمپینی را برای بی اعتبار کردن واکسن چینی کووید-19 به راه انداخت

© Sputnik / Evgeny Odinokov /  مراجعه به بانک تصاویر رسانه ها: ارتش ایالات متحده کمپینی را برای بی اعتبار کردن واکسن چینی کووید-19 به راه انداخت
رسانه ها: ارتش ایالات متحده کمپینی را برای بی اعتبار کردن واکسن چینی کووید-19 به راه انداخت - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.06.2024
اشتراک
ارتش آمریکا تلاش کرد واکسن چینی کووید-19 را بی اعتبار کند.
به گزارش اسپوتنیک، تحقیقات رویترز نشان می‌دهد پنتاگون در رسانه‌های اجتماعی کمپینی را برای بی‌اعتبار کردن واکسن چینی کرونا به راه انداخته است.

کمپین ارتش ایالات متحده برای ترویج احساسات ضد واکسن در بهار 2020 آغاز شد و قبل از پایان آن در اواسط سال 2021، به خازج از مرزهای آسیای جنوب شرقی گسترش یافت.

نویسندگان این تحقیقات خاطرنشان کردند که مطالب تبلیغاتی که هدف آن "کاشتن ترس در مورد واکسن چینی" بود، در حساب‌های جعلی در پلتفرم‌های مختلف منتشر شد و مناطق جنوب شرق و آسیای مرکزی و همچنین خاورمیانه را تحت تاثیر قرار داد.
به گفته این نشریه، این عملیات دامنه خاصی در فیلیپین داشت، جایی که حساب‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی تحت کنترل ارتش آمریکا نه تنها خطر واکسن چینی سینواک، بلکه هرگونه کمکی از جمهوری خلق چین را تهدید و خطرناک قلمداد می‌کرد.
این کمپین آغاز شده توسط پنتاگون علیرغم مخالفت دیپلمات های حرفه ای آمریکایی در منطقه انجام شد و هدف آن "آسیب رساندن به چین" بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала