کشف شبکه جاسوسی متعلق به موساد در ترکیه

CC0 / Pixabay / استانبول
 استانبول - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.06.2024
اشتراک
سازمان اطلاعاتی ترکیه از کشف یک شبکه متعلق به موساد در این کشور خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، رسانه های ترکیه اعلام کردند که سازمان اطلاعات این کشور (میت) طی روزهای گذشته یک شبکه جاسوسی متعلق به موساد را کشف و متلاشی کرده است.
این شبکه 9 نفره که 8 نفرشان در استانبول بودند، در ماه آوریل متلاشی شده است. رهبر این شبکه به نام "احمد ارسین توملوجالی" تحت عنوان شرکت بیمه اقدام به جاسوسی نظامی و سیاسی در ترکیه می کرد.
این شبکه به مدت 9 سال در کشورهای ترکیه، آلمان و گرجستان فعالیت داشت.
توملوجالی در این باره گفته است: در سال 2006 یک شرکت بیمه راه اندازی کردیم و برای حدود هزار کارخانه و شرکت ایمیل فرستادیم. یکی از این شرکتها که مقرش در آلمان بود، به ما پیشنهاد کار تحقیقاتی داد که عبارت بود از پیدا کردن یک کامیون در ترکیه. این کار را در مدت کوتاهی انجام دادیم. این شرکت به من پیشنهاد داد که در ترکیه برای آنها کار کنم. من هم پذیرفتم و یک شرکت تحقیقاتی و مشاوره ای راه اندازی کردم.
رئیس موساد هم قرنطینه شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.05.2024
موساد دستگاه‌های تشخیص چهره را در نوار غزه نصب کرد
وی افزود: در سال 2011 از فردی بنام "گئورگ" ایمیلی دریافت کردم که مشابه همین اقدامات در ترکیه را از من می خواست و چون کار چندان سختی نبود انجام دادم و پول آن نیز از طریق حواله برایم ارسال می شد. مدتی بعد این فرد با من تماس گرفت خواستار دیدار با من در یک رستوران چینی در وین اتریش شد. او از من خواست یک فرد را در آلمان تعقیب کنم و در ازای آن 11 هزار یورو پرداخت کرد. تصاویر فرد مورد نظر را برای گئورگ می فرستادم. او برای من 14 هزار یورو ارسال کرد که من نیز 11 هزار یورو را برای دوستم که تعقیب کننده آن فرد بود فرستادم.
توملوجالی ادامه داد: پس از آن یک فرد لبنانی را که به استانبول می آمد تعقیب کردم. پس از آن نوبت به ماموریت در گرجستان رسید که در آن هدفمان یک زن و شوهر بودند. از آنها عکس می گرفتیم و پس از 3 روز ماموریتمان به پایان رسید که در قبال آن 15 هزار یورو گرفتیم.
طی دو سال گذشته چندین شبکه متعلق به موساد در ترکیه کشف و متلاشی شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала