روند توسعه مناسبات ایران و روسیه ادامه می‌یابد + عکس

© Photo / IRNAروند توسعه مناسبات ایران و روسیه ادامه می‌یابد
روند توسعه مناسبات ایران و روسیه ادامه می‌یابد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.06.2024
اشتراک
وزیر نفت ایران در دیدار با معاون نخست وزیر روسیه با قدردانی از ابراز همدردی طرف روس در پی جان باختن رئیس‌جمهوری ایران در سانحه هوایی، تأکید کرد: روند توسعه مناسبات دوجانبه ادامه خواهد یافت.
به گزارش اسپوتنیک، جواد اوجی امروز (جمعه، 25 خرداد) در سفر به مسکو با الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی به‌عنوان رئیس طرف ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه، در این دیدار که با حضور ایگور لویتبن، دستیار رئیس‌جمهوری روسیه در همکاری‌های بین‌المللی و سرگئی تسیویلیف، وزیر انرژی این کشور در دفتر نخست‌وزیری در مسکو انجام شد، از تلاش‌های نواک در مدت سه ساله تصدی ریاست طرف روسی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی با تهران قدردانی و آمادگی ایران را برای تداوم همکاری‌ها با وزیر انرژی روسیه که در این نشست به‌عنوان رئیس تازه طرف روسی این کمیسیون معرفی شد، اعلام کرد.
وزیر نفت در این دیدار که با حضور کاظم جلالی، سفیر ایران در مسکو و دیگر اعضای هیئت ایرانی انجام شد، گفت: در دوران ریاست‌جمهوری شهید رئیسی پایه‌گذاری خوبی در مناسبات دوجانبه انجام شد.
وی افزود: با اتکا به این طرح‌ریزی و قراردادهای امضاشده در همه بخش‌ها، روند توسعه مناسبات ادامه خواهد یافت و دو کشور از این پس گام‌های محکم‌تری در این مسیر بر می‌دارند.
اوجی به چند دور مذاکره تلفنی رئیس‌جمهوری روسیه و محمد مخبر، سرپرست ریاست‌جمهوری اسلامی ایران، پس از حادثه تلخ بالگرد و شهادت رئیس‌جمهوری اشاره کرد و ادامه داد: بی‌شک مناسبات تهران و مسکو با قوت و قدرت پیش خواهد رفت.
وی ضمن تبریک روز روسیه، از روند توسعه مناسبات دوجانبه با اجرایی‌شدن مصوبه‌های کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور ابراز خرسندی کرد.
الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه نیز در این دیدار بر عزم مسکو برای تداوم همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران و اجرایی شدن سریعتر قراردادهای دو کشور تأکید کرد.
شتاب‌بخشی به روند تکمیل کریدور بین‌المللی شمال - جنوب از جمله احداث راه‌آهن رشت - آستارا که دو کشور تفاهم‌نامه ساخت آن را در اردیبهشت ماه 1402 امضا کردند، از موضوع‌های بحث‌شده در این نشست بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала