روسیه پهپاد جدیدی را برای جایگزینی پهپاد پرکاربرد چینی Mavic ساخته

© Sputnik / Evgeny Biyatov /  مراجعه به بانک تصاویر روسیه پهپاد جدیدی را برای جایگزینی پهپاد پرکاربرد چینی Mavic ساخته
روسیه پهپاد جدیدی را برای جایگزینی پهپاد پرکاربرد چینی Mavic ساخته  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.06.2024
اشتراک
شرکت روسی Stratim پهپاد شناسایی "وارابی" (Vorobei) را ساخته است که مشابه روسی کوپترهای چینی Mavic است که امروزه در منطقه عملیات نظامی ویژه برای تنظیم آتش توپخانه استفاده می شود.به گزارش اسپوتنیک، نماینده شرکت Stratim این مطلب را اعلام کرد.
"وارابی" در نمایشگاه Helirussia-2024 که از 10 تا 12 ژوئن در مسکو برگزار می شود، عرضه می شود.
نماینده شرکت Stratim گفت:" پهپاد وارابی برای شناسایی و تنظیم آتش طراحی شده است، یعنی از نظر عملکرد، مشابه داخلی ما از کوپترهای Mavic است که به طور گسترده در جبهه در هر دو طرف استفاده می شود ما یک پهپاد ساخته‌ایم که به هیچ وجه پایین‌تر از آن نیست و کوچک ، تاشو با مشخصات فنی و پانل کنترل تقریباً یکسان با پهپاد چینی است. "
با این حال، سازنده به یک مزیت مهم واروبی نسبت به Mavic اشاره کرد: به گفته وی، پهپاد روسی بر روی یک فرکانس غیرتجاری عمل می کند، که امروزه بر خلاف Mavic که فرکانس های آن "مشخص است" توسط سیستم های جنگ الکترونیک اوکراین به سختی قابل سرکوب است".
اپراتور پهپاد   - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.02.2024
آزمایش یک پهپاد عمود پرواز جدید روسی در منطقه عملیات نظامی ویژه
همچنین ایستگاه زمینی "وارابی" به یک شبکه عصبی متصل است که به اپراتور پهپاد کمک می کند تا اهدافی مانند خودروهای زرهی، توپخانه، پیاده نظام، وسایل نقلیه و غیره را شناسایی کند.
شرکت Stratim (مسکو) متخصص در توسعه و تولید پهپادهای تهاجمی و شناسایی با هوش مصنوعی و بینایی ماشینی در سال 2022 تاسیس شد. هسته اصلی آن از افرادی از دانشگاه های فنی پیشرو روسیه ، از جمله انستیتوی هوانوردی مسکو و دانشگاه فنی دولتی بائومان مسکو تشکیل شده است. نام این شرکت از پرنده افسانه ای Stratim از اساطیر اسلاو باستان گرفته شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала