کشورهای غربی در اعلامیه نرماندی متعهد شدند به کمک به کی یف ادامه دهند

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  مراجعه به بانک تصاویر کشورهای غربی در اعلامیه نرماندی متعهد شدند به کمک به کی یف ادامه دهند
کشورهای غربی در اعلامیه نرماندی متعهد شدند به کمک به کی یف ادامه دهند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.06.2024
اشتراک
در اعلامیه نرماندی که دیروز پنجشنبه به مناسبت هشتادمین سالگرد فرود متحدان غربی در اروپا منتشر شد، گفته می شود ایالات متحده، کانادا و شرکای اروپایی آنها قصد دارند "هر قدر که لازم باشد" و تا زمان احیای صلح در اروپا از اوکراین حمایت کنند.
به گزارش اسپوتنیک، در این سند که از طرف ایالات متحده، کانادا، استرالیا، بریتانیا و بیش از ده ها کشور غربی منتشر شده، آمده است:" امروز، این اصول هنوز اساس تعاملات ما با بقیه جهان باقی مانده و در عین حال ما خودمان تلاش می کنیم هنجارهای جهانی را تقویت کرده، ارزش ها را به پیش برده و از توسعه پایدار برای همه حمایت کنیم. آنها ما را در تلاش هایمان برای حمایت از اوکراین در دفاع از خود در برابر جنگ تجاوزکارانه روسیه هر قدر که برای احیای صلح در اروپا لازم باشد، راهنمایی می کنند".
امضاکنندگان این اعلامیه تاکید کردند که برای ناتو نقشی محوری در حفظ امنیت اروپا، فراآتلانتیک و جهانی قائل هستند. استدلال می‌شود که اتحادیه آتلانتیک شمالی و مشارکت‌های مرتبط "ماهیتی کاملاً تدافعی دارند و هیچ تهدیدی برای امنیت سایر کشورها ایجاد نمی‌کنند". وظیفه اصلی تلاش های جمعی کشورهای متحد "دفاع از صلح و حفظ آن" عنوان شده است.
علاوه بر این، این سند به طور خاص به لزوم حفظ اصل مصون‌ناپذیری تمامیت ارضی کشورها و غیرقابل قبول بودن تجدید نظر در آنها با توسل به زور اشاره می‌کند.
President Joe Biden  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.06.2024
بایدن: آمریکا اجازه حمله به مسکو با سلاح های آمریکایی را نخواهد داد
در پایان اعلامیه نرماندی آمده است: "هنگامی که سربازان متفقین 80 سال پیش در نرماندی پیاده شدند، آنها تازه راه طولانی و قهرمانانه خود را برای پیروزی آغاز می کردند. این یک پیروزی برای آزادی و همه آن اصولی بود که نظم جهانی ما بر آن استوار است و امروز دوباره در معرض تهدید قرار دارد. همانطور که شجاعت آنها را به یاد می آوریم، وظیفه تاریخی خود را برای دفاع از این آرمان ها به یاد بیاوریم".
روسیه معتقد است که ارسال تسلیحات به اوکراین مانع حل و فصل درگیری است ، کشورهای ناتو را مستقیماً به درگیری کشانده و به منزله " بازی با آتش است". سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. به گفته وی، ایالات متحده و ناتو نه تنها با تهیه سلاح، بلکه از جمله با آموزش پرسنل نظامی در انگلیس ، آلمان، ایتالیا و سایر کشورها مستقیماً در درگیری شرکت دارند. کرملین اعلام کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب کمکی به مذاکرات نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала