دو کشور دیگر از شرکت در کنفرانس سوئیس درباره مسئله اوکراین خودداری کردند

© AP Photo / Efrem Lukatskyپرچم اوکراین در کی یف
پرچم اوکراین در کی یف - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.06.2024
اشتراک
مکزیک و نیکاراگوئه در کنفرانس درباره مسئله اوکراین که 15 تا 16 ژوئن در سوئیس برگزار می شود، شرکت نخواهند کرد.
به گزارش اسپوتنیک، سفارت مکزیک در روسیه اعلام کرد: "مکزیک دعوت نامه ای برای شرکت در نشست حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه اوکراین دریافت کرده است که هفته آینده در سوئیس برگزار می شود. مکزیک در این رویداد شرکت نخواهد کرد. کشور ما طرفدار صلح است، بنابراین ما انتظار داریم که به زودی مذاکراتی انجام شود که هر دو طرف درگیری در آن شرکت کنند".
نیکاراگوئه کنفرانس سوئیس در مورد اوکراین را یک "مضحکه سیاسی" خواند و اعلام کرد از شرکت در آن خودداری می کند.
وزارت امور خارجه این کشور آمریکای لاتین گفت: " نیکاراگوئه هرگز در این مضحکه سیاسی شرکت نکرده و نخواهد کرد که هدف آن برای یافتن راهی به سوی صلح نیست بلکه تنها هدفش ارائه اولتیماتوم دیگری به روسیه است".
وزارت خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.06.2024
وزارت خارجه روسیه از مذاکرات روسیه و آمریکا درباره اوکراین خبر ندارد
سوئیس کنفرانسی درباره اوکراین در 15 تا 16 ژوئن در نزدیکی شهر لوسرن برگزار خواهد کرد. نمایندگان حدود 160 کشور به این نشست دعوت شده بودند. در عین حال، روسیه به این رویداد دعوت نشد.
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که مسکو قصد ندارد و نمی خواهد در "نشست جدیدی طبق فرمول ولادیمیر زلنسکی" شرکت کند. سرگئی گارمونین، سفیر روسیه در برن توضیح داد که روسیه از شرکت در این رویداد خودداری می کند، زیرا هدف آن ارائه اولتیماتوم به مسکو است.
دمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری گفت که هدف اجلاس در سوئیس به وضوح رسیدن به نتیجه نیست . به گفته وی، بدون مشارکت مسکو نمی توان در مورد انتظارات جدی از این نشست صحبت کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала