ایران تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه برخی مقامات و نهادهای ایرانی را محکوم کرد

© Photo / IRNAناصر کنعانی
ناصر کنعانی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.06.2024
اشتراک
ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اقدام اتحادیه اروپا در اعمال تحریم‌های جدید علیه برخی مقامات و نهادهای ایرانی را شدیدا محکوم کرد.
به گزارش اسپوتنیک، اتحادیه اروپا 6 مقام و سه نهاد، از جمله وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی سپاه پاسداران را در ارتباط با برنامه پهپادی و موشکی ایران تحریم کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن محکوم کردن تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه برخی مقامات و نهادهای ایرانی افزود: اتحادیه اروپا که طی ماه‌های گذشته در خصوص نحوه مواجهه با فاجعه انسانی در غزه و فلسطین دچار انفعال و بی‌عملی بوده و بر همین اساس مورد انتقاد افکار عمومی اروپا و مردم سراسر دنیا قرار گرفته است، بار دیگر به جای تمرکز بر جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه و تنبیه و تحریم این رژیم جنایتکار، برخی مقامات و نهادهای ایرانی پیشرو و مؤثر در مقابله با تروریسم و تأمین امنیت پایدار در منطقه را در لیست تحریم های خود قرار داده است.
اتحادیه اروپا وزیر دفاع ایران را به اتهام کمک نظامی به روسیه تحریم کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 31.05.2024
اتحادیه اروپا وزیر دفاع ایران را به اتهام کمک نظامی به روسیه تحریم کرد
وی اظهار داشت: جای تأسف است که اتحادیه اروپا با توسل به بهانه‌ها و اتهامات تکراری، پوچ و بی اساس و با چشم‌پوشی از واقعیات میدانی غرب آسیا و در ادامه رویکرد شکست‌ خورده و ناکارآمد خود، بار دیگر به ابزار منسوخ و ناکارآمد تحریم علیه ایران مقتدر متوسل شده و تأمین رضایت رژیم صهیونیستی و آمریکا را بر منافع اتحادیه و ملت‌های اروپا ترجیح داده است.
کنعانی با تاکید بر استمرار سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران بویژه در تأمین صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و انتقاد شدید از رفتاهای دوگانه اتحادیه اروپا، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران حق خود را برای پاسخ به این رویکرد مخرب اتحادیه اروپا محفوظ می‌داند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала