رسانه: ترامپ مجبور شد هواپیمای خود را در رابطه با هزینه های زیاد امور دادگاهی خود بفروشد

© AP Photo / Paul Sancyaرسانه: ترامپ مجبور شد هواپیمای خود را در رابطه با هزینه های زیاد امور دادگاهی خود بفروشد
رسانه: ترامپ مجبور شد هواپیمای خود را در رابطه با هزینه های زیاد امور دادگاهی خود بفروشد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 29.05.2024
اشتراک
شرکت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، جت شخصی وی را به ارزش ده میلیون دلار در رابطه با هزینه های زیاد امور حقوقی مربوط به رسیدگی به شکایات از رئیس جمهور سابق در دادگاه ها فروخته است.
به گزارش اسپوتنیک، نشریه "دیلی بیست" این خبر را منتشرکرده است.
در خبر منتشره آمده است:" شرکت دونالد ترامپ تصمیم پس از اینکه در سال جاری با نزدیک به نیم میلیارد دلار هزینه قضاوت علیه وی مواجه شد، گرفت یکی از جت های شخصی او را در این ماه بفروشد".
نشریه "دیلی بیست" به نقل از شرکت فروش هواپیما Evojets اشاره می کند که هواپیمای مورد بحث، یک سسنا تولید سال1997 ، تقریباً ده میلیون دلار ارزش دارد، اگرچه شرایط دقیق معامله همچنان مخفی مانده است. این نشریه از مهرداد مویدی سرمایه دار ایرانی و کمک رسان به حزب جمهوری خواه به عنوان خریدار این هواپیما نام برده است.
این نشریه خاطرنشان می سازد:" اسناد اداره هوانوردی فدرال نشان می دهد که در 13 مه، رجیستر هواپیما از سازمان ترامپ DT Air Corp به یک نهاد تگزاس به نام MM Fleet Holdings LLC تغییر یافته که با مهرداد مویدی، سرمایه دار ایرانی-آمریکایی مرتبط است. وی شرکت ساخت و ساز Centurion American Custom Homes را اداره می کند.
دونالد ترامپ، نامزد ریاست جمهوری آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.05.2024
ترامپ قول داد "عظمت و شکوه" نیویورک را باز گرداند
دیلی بیست با استناد به اسناد می افزاید که مویدی در سال 2020 مبلغ 247000 دلار به کمیته سیاسی وابسته به ستاد انتخاباتی ترامپ ارسال کرده است. این تاجر همچنین صدها هزار دلار برای حمایت از دیگر نامزدهای جمهوری خواه، مانند نیکی هیلی، سفیر سابق ایالات متحده در سازمان ملل و تد کروز، سناتور تگزاس ارسال کرد.
پیش از این، خبرگزاری بلومبرگ با استناد به داده‌های مالی مبارزات انتخاباتی گزارش داده بود که پول دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده آمریکا برای پرداخت هزینه‌های قحقوقی در حال تمام شدن است. خاطرنشان می شود که ترامپ هزینه دعاوی حقوقی خود را به لطف کمیته Save America تأمین می کند که کمک های مالی را جمع آوری می کند.
طبق گزارش فروزنامه ایننشال تایمز، از ژانویه 2023، ترامپ حدود یک چهارم کمک های مالی خود در مبارزات انتخاباتی - بیش از 76 میلیون دلار - را صرف هزینه های حقوقی کرده است.
در ماه فوریه، دادگاهی ترامپ را به دلیل تقلب در ارزیابی دارایی های موسسه Trump Organization مجرم شناخته و او را به پرداخت حدود 355 میلیون دلار محکوم کرد. مجموع جریمه با احتساب بهره به 454 میلیون دلار افزایش یافت. علاوه بر این، نامزد جمهوری خواهان به مدت سه سال از "خدمت به عنوان کارمند یا مدیر هر شرکتی در ایالت نیویورک" و "از درخواست وام از هر موسسه مالی ثبت شده در ایالت نیویورک" محروم شد. ترامپ به این حکم اعتراض کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала