بورل: اتحادیه اروپا بیش از 50 هزار سرباز اوکراینی را آموزش داده است

© Photo / IRNAجوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 29.05.2024
اشتراک
جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که اتحادیه اروپا تاکنون بیش از50 هزار پرسنل نظامی اوکراینی را آموزش داده است، و به دنبال افزایش این تعداد است.
به گزارش اسپوتنیک، بورل در نشست "شومان" در مورد امنیت و دفاع در بروکسل گفت: "اتحادیه اروپا تأیید می کند که ماموریت های نظامی این اتحادیه در سراسر جهان به خوبی پیش می رود، مانند ماموریت آموزش نیروهای اوکراینی که تاکنون بیش از 50 هزار سرباز را آموزش داده و قصد دارد تعداد آنها را افزایش دهد."
Украинский военнослужащий на линии фронта. Архивное фото - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.05.2024
گزارش و تحلیل
رسانه آمریکایی: اوکراین با سخت ترین دوره از زمان آغاز درگیری مواجه شده است
روسیه در 24 فوریه 2022 عملیات نظامی ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال توسط رژیم کی یف مورد آزار و نسل کشی قرار گرفته اند" خوانده است. وی خاطرنشان کرد که این عملیات ویژه یک اقدام اجباری بود؛ برای روسیه "هیچ امکانی برای انجام کارهای دیگر باقی نمانده بود چون خطرات امنیتی به‌گونه‌ای ایجاد شده بود که امکان پاسخگویی با ابزارهای دیگر غیرممکن است." به گفته وی، روسیه 30 سال است که تلاش می کند با ناتو بر سر اصول امنیت اروپا به توافق برسد، اما در پاسخ یا با فریب و دروغ های بی شرمانه و یا تلاش برای فشار و باج خواهی مواجه شده است، در حالی که ائتلاف در همین حال، با وجود اعتراضات مسکو، به طور پیوسته در حال گسترش و نزدیک شدن به مرزهای فدراسیون روسیه است.
به گفته سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، ایالات متحده و ناتو نه تنها با تهیه سلاح، بلکه از جمله با آموزش پرسنل نظامی در انگلیس ، آلمان، ایتالیا و سایر کشورها مستقیماً در درگیری شرکت دارند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала