گزارش و تحلیل

توسل اسرائیل به بد نام های آمریکایی

© AFP 2023 / Nicholas Kammنیکی هیلی نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل
نیکی هیلی نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.05.2024
اشتراک
نیکی هیلی سفیر سابق ایالات متحده در سازمان ملل به عنوان یکی از بد نام ترین شخصیت های سیاسی زن این کشور شناخته شده است.
نیکی هیلی سفیر سابق ایالات متحده در سازمان ملل به عنوان یکی از بد نام ترین شخصیت های سیاسی زن این کشور شناخته شده و در مبارزات اخیر درون حزبی دونالد ترامپ با فاش کردن روابط خارج از ازدواج خانم هیلی با افراد مختلف موفق شد وی را از گردانه مبارزات انتخاباتی خارج کند.
البته خود دونالد ترامپ هم در این زمینه خوشنام نیست ولی دیگر ببینید نیکی هیلی چه کار کرده که روی ترامپ را سفید کرده.
البته پس از اینکه هیلی حمایت خود از ترامپ در انتخابات را اعلام کرد ترامپ اظهار داشت که احتمالا از او در دولت اش استفاده کند.
نان قرض دادن های متعارف احزاب حاکم بر آمریکا.
به هرحال اخیرا نیکی هیلی به اسرائیل سفر کرده و در سفر خود به اسراییل ادعا کرده عملیات هفتم اکتبر با حمایت چین، روسیه و ایران انجام شده.
روزنامه تایمز اسرائیل گفته وی هیچ سندی برای اثبات ادعای خود ارائه نداده اما مدعی شده عملیات هفتم اکتبر توسط ایران هماهنگ شده، با کمک اطلاعاتی روسیه انجام شده و چین هم آن را تامین مالی کرده.
ادعای مضحکی که مطرح شدن اش توسط سیاست مداران آمریکایی متعارف است.
 اسرائیل و آمریکا، غزه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.04.2024
حماس: اسرائیل از آمریکا می خواهد در جنگ علیه ایران شرکت کند
بارها پیش آمده مقامات آمریکایی ادعاهایی را مطرح کرده اند که بسیار مضحک و بی ربط وحتی احمقانه بوده اما خوب می بینیم که چنین چیز هایی مطرح می شود.
یا اینکه احتمالا خودشان ابله هستند و دیگران از بلاهت آنها استفاده می کنند که چنین چیز هایی را به خوردشان بدهند یا اینکه مثلا به آنها می گویند فلان مبلغ را بگیر وفلان حرف را بزن و اینها بدون هیچ فکر کردنی این حرف ها را می زنند و یا عملا به دنبال اهداف شومی هستند که می خواهند با این حرف ها آنها را جا بزنند.
در بهترین شرایط بنده باور دارم آخرین این موارد صحیح است.
امروزه کل جهان نسبت به جنایت جدیدی که اسرائیل در رفح انجام داده معترض می باشد و توجه ها به موضع گیری آمریکا نسبت به این جنایت که موجب کشته شدن ده ها انسان بی گناه در خیمه های بی دفاع شد، هستند.
به نظر می رسد هدف از سخنان نیکی هیلی در این رابطه به این دلیل می باشد که می خواهند انظار مردم آمریکا را از واقعیت این جنایت دور کند.
این سخنان هیلی زمانی است که کل فضای داخلی آمریکا بر علیه سیاست های سیاستمداران آمریکایی در حال جوش است و می بینیم که علیرغم همه تلاشهای نیروهای امنیتی و فشارهای سیاسی و روحی آنها بر علیه جوانان آمریکایی اما هنوز دانشگاه های آمریکایی در حال جوشیدن بر علیه سیاست های حمایت از اسرائیل می باشد.
حال به نظر می رسد مقامات اسرائیلی راهکار جدیدی به ذهن شان خورده و آن این است که فضا را از مقابله اسرائیل با فلسطینی ها به سمت مقابله اسرائیل با ایران و روسیه و چین منحرف کنند وعملا می خواهند به مردم آمریکا بگویند اسرائیل در حال محقق نمودن منافع آمریکا در مقابله با ایران و روسیه و چین است.
ولی نکته جالب در این است که اسرائیلی ها آنقدر به بن بست رسیده اند که مجبور شده اند از فردی این چنین بد نام در آمریکا برای مطرح کردن این دروغ ها استفاده کنند و باور می کنند تبلیغاتی که سالها است دولتمردان آمریکایی بر علیه ایران و روسیه و چین راه انداخته اند حالا می تواند به نفع آنها شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала