سه عملیات ضد اسرائیلی حوثی های یمن در دریای سرخ، دریای عرب و دریای مدیترانه

© AP Photo / Hani Mohammed حوثی ها
 حوثی ها  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.05.2024
اشتراک
سخنگوی نیروهای مسلح حوثی علی یمن از عملیات ضد دو کشتی اسرائیلی و یک کشتی یونانی عازم بنادر اسرائیل در سه دریای سرخ، عرب و مدیترانه خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از المسیره، سرتیپ یحیی سریع" سخنگوی نیروهای مسلح حوثی های یمن در راهپیمایی میلیونی مردم این کشور در میدان السبعین صنعا، از اجرای سه عملیات ضد سه فروند کشتی مرتبط با اسرائیل در دریاهای سرخ، عرب و مدیترانه خبر داد.
یحیی سریع ضمن قرائت بیانیه در این راهپیمایی گفت: نیروهای مسلح یمن برای اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین و پاسخ به تجاوزگری آمریکا و انگلیس علیه کشور یمن و در راستای اجرای فرامین سید عبدالملک بدرالدین الحوثی و پاسخ به مطالبات ملت عزیز یمن و آزادگان امت اسلامی، سه عملیات استثنایی را ضد سه کشتی به شرح زیر انجام دادند:
عملیات نخست: نیروهای یمنی کشتی اسرائیلی "ام اس سی الکساندرا" (MSC ALEXANDRA) را در دریای عرب با تعدادی موشک بالستیک هدف قرار دادند.
نیروی دریایی انگلیس: یک کشتی در سواحل یمن مورد حمله قرار گرفته و آسیب دیده  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.05.2024
نیروی دریایی انگلیس: یک کشتی در سواحل یمن مورد حمله قرار گرفته و آسیب دیده
عملیات دوم: کشتی "یانیس" (YANNIS) متعلق به شرکت یونانی "Eastern Mediterranean Maritime" در چارچوب مرحله چهارم تشدید عملیات علیه رژیم صهیونیستی در جریان عبور از دریای سرخ هدف عملیات مشترک و دقیق نیروی دریایی و یگان پهپادی و موشکی نیروهای مسلح قرار گرفت. هدف قرار دادن کشتی متعلق به شرکت یونانی پس از ورود سه کشتی متعلق به این شرکت به بنادر فلسطین اشغالی در فاصله زمانی چهارم تا پنجم ماه مه جاری اتفاق افتاد.
عملیات سوم: کشتی اسرائیلی "اِسیکس" (ESSEX) که در حال نقض قانون ممنوعیت ورود کشتی‌ها به بنادر فلسطین اشغالی بود، با تعدادی موشک در دریای مدیترانه هدف قرار گرفت.
یحیی سریع در پایان بیانیه خود تأکید کرد: نیروهای مسلح یمن به همه شرکت‌هایی که با اسرائیل معامله می‌کنند هشدار می‌دهد که کشتی‌های آنها صرف نظر از مقصدشان، در چارچوب عملیات ضدصهیونیستی اعلام شده هدف قرار خواهند گرفت. نیروهای مسلح یمن با عزم کامل و اعتقاد راسخ به اجرای مرحله چهارم تشدید عملیات ضد رژیم صهیونیستی با هدف کمک به مردم مظلوم فلسطین تا پایان تجاوز و رفع محاصره غزه ادامه می دهد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала