در حمله ارتش اسرائیل به مسجدی در غزه دست کم 16 نفر کشته شدند

© AP Photo / Israel Defense Forcesنیروهای اسرائیلی در غزه
نیروهای اسرائیلی در غزه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.05.2024
اشتراک
در حمله ارتش اسرائیل به مسجدی در شمال شهر غزه دست کم 16 نفر کشته شدند.
به گزارش اسپوتنیک، این خبر را شبکه تلویزیونی الجزیره منتشر کرده است.
در خبر منتشره آمده است : همانطور که همکاران ما از شعبه عربی الجزیره گزارش می دهند، تعداد کشته شدگان حمله اسرائیل به مسجد فاطمه الزهرا در شمال شهر غزه از ده نفر به 16 نفر افزایش یافته است. به گفته شبکه تلویزیونی الجزیره، در میان قربانیان حداقل ده کودک وجود دارد.
صبح روز هفتم اکتبر 2023 ، اسرائیل مورد حمله موشکی بی سابقه ای از نوار غزه قرار گرفت. سرویس مطبوعاتی ارتش اسرائیل اعلام کرد که بیش از 3 هزار موشک شلیک شده است. علاوه بر این، نیروهای حماس پس از حملات موشکی گسترده، به مناطق مرزی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند.
چند روز پس از این حمله، ارتش اسرائیل کنترل تمام شهرک‌های نزدیک مرز غزه را به دست گرفت و حملات هوایی به اهدافی در نوار غزه را آغاز کرد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داد و تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت به حالت تعلیق درآمد.
فلسطین مجدداً پیشنهاد پذیرش عضویت خود در سازمان ملل را به شورای امنیت ارسال کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.05.2024
فلسطین مجدداً پیشنهاد پذیرش عضویت خود در سازمان ملل را به شورای امنیت ارسال کرد
پیشتر حماس اعلام کرده بود که حدود 200 تا 250 زندانی در نوار غزه وجود دارد. به گفته منابع رسمی اسراییل، ممکن است در حال حاضر همچنان حدود 100 اسرائیلی در اسارت حماس باشند.
به گزارش وزارت بهداشت فلسطین، در نتیجه حملات اسرائیل بیش از 35 هزار نفر کشته و بیش از 78 هزار نفر زخمی شدند و 73 درصد قربانیان را کودکان، زنان و افراد مسن تشکیل می دهند. بر اساس گزارش مقامات اسرائیل شمار جان باختگان اسرائیلی نیز به بیش از 1200 نفر و زخمی ها به 5 هزار نفر رسیده است.
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا درگیری های نظامی را متوقف کنند. براساس موضع ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حل و فصل بحران خاورمیانه تنها بر اساس راهکار "دو دولتی" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است، راه حلی که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی بر اساس مرزهای 1967 با پایتخت آن در بیت المقدس شرقی را فراهم می کند.
مناقشه فلسطین و اسرائیل، مرتبط با منافع ارضی طرفین، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، مبنی بر ایجاد دو کشور اسرائیل و فلسطین بود، اما فقط کشور اسرائیل ایجاد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала