ورود رئیس دومای روسیه به تهران برای شرکت در مراسم وداع با رییس جمهور فقید ایران

© Sputnik / Shiva Abshenasولودین و قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ایران
ولودین و  قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.05.2024
اشتراک
ویچسلاو ولودین، رئیس دومای روسیه برای شرکت در مراسم وداع با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران وارد تهران شد.
به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی دومای کشوری روسیه گزارش داد:"ویچسلاو ولودین برای مراسم وداع با سید ابراهیم رئیسی وارد تهران شد."
ولودین به نمایندگی از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، نماینده مسکو در مراسم خاکسپاری شرکت می کند.
لازم به ذکر است روز یکشنبه 19 ماه مه ابراهیم رئیسی و همراهان ایشان پس از آئین بهره‌برداری از سد قیزقلعه‌سی که با حضور الهام علی‌اف رئیس‌ جمهوری آذربایجان برگزار شد، با بالگرد عازم تبریز بودند، اما این بالگرد در میانه راه و در منطقه ورزقان در استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و سقوط کرد.
ایراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران درگذشت - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.05.2024
پخش زنده مراسم سوگواری در تهران به یاد درگذشتگان حادثه بالگرد حامل رئیس جمهور ایران
صبح 20 ماه مه در پی جستجوهای تیم های امدادی در محل سانحه و کشف بالگرد سقوط کرده، اعلام شد که ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران و حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه این کشور در جریان سانحه هوایی جان باخته اند. هیئت دولت ایران در بیانیه ای ضمن تائید این خبر اعلام کرد کوچکترین خللی در مدیریت کشور ایجاد نخواهد شد.
آیت الله سید علی خامنه ای، رهبر ایران درگذشت ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران و حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه این کشور و دیگر همراهان در سانحه هوایی را تسلیت گفت و به مدت 5 روز عزای عمومی اعلام کرد.
رهبر ایران همچنین اعلام کرد، براساس قانون اساسی این کشور، محمد مخبر در مقام مدیریت قوه‌ی مجریه قرار می گیرد و موظف است به همراهی رؤسای قوای مقنّنه و قضائیه ترتیبی دهند که ظرف حداکثر پنجاه روز رئیس جمهور جدید انتخاب شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала