چرا آمریکا خواهان رقابت تسلیحاتی در فضاست؟

© Photo / NASAرقابت تسلیحاتی در فضا
رقابت تسلیحاتی در فضا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.05.2024
اشتراک
زاخارووا: نتایج رای‌گیری قطعنامه شورای امنیت علیه رقابت تسلیحاتی در فضا ناامید کننده است.
به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که مسکو نتایج رای گیری در شورای امنیت سازمان ملل درباره پیش نویس قطعنامه روسیه و چین در خصوص عدم استقرار تسلیحات در فضا را ناامید کنند می داند.
به گزارش وبسایت وزارت امور خارجه روسیه، زاخارووا گفت: "نتایج رای گیری در مورد پیش نویس قطعنامه جلوگیری از رقابت تسلیحاتی در فضا و امنیت فضایی که توسط روسیه و با مشارکت چین برای بررسی به شورای امنیت سازمان ملل داده شده بود، ناامید کننده است."
به گفته وی، ایالات متحده و متحدانش، علیرغم تمام اقداماتی که مسکو و پکن برای در نظر گرفتن پیشنهادات آنها انجام دادند، از جمله مفاد پیش نویس قطعنامه مربوطه آمریکای - ژاپن، با ابتکار روسیه و چین مخالفت کردند.
ساختمان وزارت خارجه چین- پکن - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.05.2024
وزارت خارجه چین: آمریکا قدرتمندترین نیروی محرکه در نظامی سازی فضا است
وی خاطرنشان کرد که از این طریق ایالات متحده و متحدانش "یک بار دیگر اولویت های واقعی خود را در زمینه فضایی نشان دادند، نه اینکه فضا را عاری از هر نوع سلاحی نگه دارند، بلکه هدف آنها قرار دادن سلاح در فضا و تبدیل فضا به عرصه رویارویی نظامی است. "
زاخارووا گفت: "متأسفانه فرصت دیگری برای اطمینان از جلوگیری از رقابت تسلیحاتی در فضا با عملکرد ایالات متحده و متحدانش از دست رفت."
به گفته وی، روسیه به تلاش خود برای عاری نگه داشتن فضا از هرگونه سلاح و جلوگیری از تبدیل آن به منطقه تنش و رویارویی مسلحانه ادامه خواهد داد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала