- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

نیروهای مسلح اوکراین با شرایط سختی روبرو شده اند

© AP Photo / Virginia Mayoناتو و اوضاع اوکراین
ناتو و اوضاع اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.05.2024
اشتراک
رئیس کمیته نظامی ناتو: تأخیر در عرضه تسلیحات منجر به پیامدهای منفی برای کی یف شد.
به گزارش اسپوتنیک، راب باوئر، رئیس کمیته نظامی ناتو اعلام کرد که تأخیر در عرضه تسلیحات منجر به پیامدهای منفی برای کی یف شد.
وی در ادامه افزود: «ما جلسه کمیته نظامی را به پایان رساندیم، سرلشکر آناتولی بارگیلویچ، طرف اوکراینی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین، به طور خلاصه ما را در مورد وضعیت میدانی آگاه کرد، که همچنان بسیار دشوار است، تاخیر در پشتیبانی و حمایت تسلیحاتی عواقب جدی در میدان نبرد خواهد داشت. تسلیحات ارسال شده اند و امیدواریم که هرچه زودتر برسد".
رئیس کمیته نظامی ناتو معتقد است که وضعیت در خط مقدم هنوز اوکراین را وادار نکرده است که پشت میز مذاکره بنشیند.
گفتنی است، پیشتر ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین برای اولین بار گفت که مذاکرات صلح بین مسکو و کی یف می تواند حتی بدون بازگشت اوکراین به مرزهای سال 1991 آغاز شود و درباره مرزهای اوکراین در سال 2022 صحبت کرد.
شهر برن سوئیس  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.05.2024
سفارت روسیه در برن: گفتگو درباره صلح در اوکراین بدون حضور مسکو بی معنی است
کی یف پیش از این اعلام کرده بود که آغاز مذاکرات صلح تا زمانی که نیروهای روسی خاک اوکراین را در مرزهای سال 1991 ترک نکنند، غیرممکن است.
زلنسکی گفته بود: "نیازی نخواهیم داشت که تمام اراضی خود را منحصراً با ابزار نظامی خلع اشغال کنیم. من مطمئن هستم هنگامی که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه آنچه را که از سال 2022 تصرف کرده از دست بدهد، آماده گفتگو خواهد بود."
مسکو بارها اعلام کرده است که برای مذاکره آماده است، اما کی یف ممنوعیتی را در سطح قانونگذاری برای آنها وضع کرده است. غرب از روسیه برای مذاکره دعوت می کند، اما در عین حال امتناع دائمی کی یف از شرکت در گفتگو را نادیده می گیرد. پیش از این، کرملین اعلام کرده بود که اکنون هیچ پیش نیازی برای تغییر وضعیت در اوکراین برای انتقال آن به یک مسیر صلح آمیز وجود ندارد؛ اولویت مطلق روسیه دستیابی به اهداف عملیات نظامی ویژه این کشور است و در حال حاضر این تنها از طریق ابزار نظامی امکان پذیر است. در کرملین اعلام کردند اوضاع در اوکراین می تواند به یک مسیر مسالمت آمیز پیش رود، مشروط بر اینکه وضعیت و واقعیت های جدید در نظر گرفته شده و همه خواسته های مسکو به خوبی معلوم هستند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала