رئیس دولت فلسطین: عملیات نظامی حماس در 7 اکتبر یک تصمیم یکجانبه بود

© Photo / IRNAمحمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین
محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.05.2024
اشتراک
محمود عباس، رئیس دولت فلسطین تاکید کرد که عملیات نظامی حماس در 7 اکتبر یک تصمیم یکجانبه بود.
به گزارش اسپوتنیک، محمود عباس در نشست شورای اتحادیه عرب در جریان سی و سومین نشست خود در منامه گفت: "عملیات نظامی حماس با تصمیمی یکجانبه در 7 اکتبر بهانه ها و توجیهات بیشتری را برای حمله به نوار غزه در اختیار اسرائیل قرار داد."
وی افزود: "فعال کردن یک شبکه ایمن عربی برای افزایش استواری مردم و توانمندسازی دولت ما برای انجام وظایفش ضروری است."
صبح روز هفتم اکتبر 2023، اسرائیل مورد حمله موشکی بی سابقه ای از نوار غزه قرار گرفت. سرویس مطبوعاتی ارتش اسرائیل اعلام کرد که بیش از 3 هزار موشک شلیک شده است. علاوه بر این، نیروهای حماس پس از حملات موشکی گسترده، به مناطق مرزی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند.
دبیر کل اتحادیه عرب - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.05.2024
اتحادیه عرب خواستار برگزاری کنفرانس بین المللی صلح درباره فلسطین شد
چند روز پس از این حمله، ارتش اسرائیل کنترل تمام شهرک‌های نزدیک مرز غزه را به دست گرفت و حملات هوایی به اهدافی در نوار غزه را آغاز کرد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داد و تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت به حالت تعلیق درآمد.
تعداد کشته شدگان در نوار غزه به بیش از 35 هزار نفر رسیده است و بیش از 78 هزار تن نیز مجروح شده اند. به گزارش وزارت بهداشت فلسطین، 73 درصد قربانیان را کودکان، زنان و افراد مسن تشکیل می دهند. بر اساس گزارش مقامات اسرائیل شمار جان باختگان اسرائیلی نیز به بیش از 1200 نفر و زخمی ها به 5 هزار نفر رسیده است.
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا درگیری های نظامی را متوقف کنند. براساس موضع ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حل و فصل بحران خاورمیانه تنها بر اساس راهکار "دو دولتی" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است، راه حلی که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی بر اساس مرزهای 1967 با پایتخت آن در بیت المقدس شرقی را فراهم می کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала