تخلیه اجباری فلسطینیان به مناطق ناامن غیرقابل قبول است

© © AP Photo / Hatem Moussa تخلیه مردم غزه
 تخلیه مردم غزه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.05.2024
اشتراک
بورل: اسرائیل موظف به تامین امنیت غیرنظامیان در رفح است.
به گزارش اسپوتنیک، جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت، اسرائیل بر طبق قوانین بین المللی موظف است امنیت غیرنظامیان در رفح را تامین کند.
بورل در شبکه اجتماعی "ایکس" نوشت: "اجبار غیرنظامیان برای تخلیه رفح به مناطق ناامن غیرقابل قبول است. اسرائیل طبق قوانین بین المللی موظف است امنیت غیرنظامیان را تامین کند."
وی همچنین از اسرائیل خواست که عملیات زمینی در رفح انجام ندهد و تاکید کرد: "این عملیات، بحران انسانی وخیم کنونی را تشدید خواهد کرد."
چارلز میشل، رئیس شورای اروپا نیز پیشتر از اسرائیل خواسته بود که عملیات نظامی در رفح انجام ندهد و اجبار غیرنظامیان به تخلیه به مناطق ناامن را غیرقابل قبول خواند.
غزه اسرائیل فلسطین تل آویو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.05.2024
گزارش و تحلیل
توطئه جدید آمریکا و اسرائیل
سه شنبه شب نیروهای زمینی اسرائیل وارد رفح فلسطین شدند و تانک های اسرائیلی کنترل عملیاتی بر قلمرو گذرگاه رفح را از نوار غزه برقرار کردند. پیش از این، سرویس مطبوعاتی ارتش اسرائیل اعلام کرده بود که اعلامیه هایی منتشر شده که از ساکنان بخش شرقی رفح خواسته شده است تا قبل از عملیات برنامه ریزی شده تخلیه شوند.
رفح محل زندگی حدود 1.4 میلیون فلسطینی است که بسیاری از آنها در پی حملات اسرائیل از مناطق دیگر نوار غزه گریخته اند. به گفته سازمان ملل، اسرائیل عملاً از ارسال کمک های بشردوستانه بین المللی به ساکنان این منطقه جلوگیری می کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала