واکنش اتحادیه عرب به قطعنامه‌ اخیر سازمان ملل در حمایت از عضویت کامل فلسطین در این سازمان

© Sputnik / Mohamed Hamidaأحمد أبو الغيط، دبیر کل اتحادیه عرب
أحمد أبو الغيط، دبیر کل اتحادیه عرب  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.05.2024
اشتراک
دبیرکل اتحادیه عرب ضمن استقبال از قطعنامه‌ اخیر مجمع عمومی سازمان ملل برای به رسمیت شناختن صلاحیت فلسطین برای عضویت کامل در این سازمان تاکید کرد: کشورهایی که به راه‌حل دو دولتی ایمان دارند باید گام‌های خود برای تبدیل این رویکرد به واقعیت را تسریع بخشند.
به گزارش اسپوتنیک، احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب امروز شنبه از تصویب قطعنامه‌ای در مجمع عمومی سازمان ملل برای به رسمیت شناختن صلاحیت فلسطین برای عضویت کامل در سازمان ملل متحد مطابق با ماده ۴ منشور این سازمان استقبال کرد.
طبق گزارش اسپوتنیک، ابوالغیط در بیانیه‌ای تاکید کرد: رای قاطع به نفع این قطعنامه به وضوح جهت قطب‌نمای اراده جهانی و جهت‌گیری افکار عمومی در سطح جهان را نشان می‌دهد و صدای مجمع عمومی سازمان ملل به اندازه‌ای بلند و روشن بود که هیچ طرفی نمی‌تواند گوش‌هایش را نسبت به آن ببندد و یا اهمیت آن را نادیده بگیرد.
معترضان پرچم های فلسطین را در چمن غربی دانشگاه کلمبیا در نیویورک به اهتزاز در می آورند. - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.05.2024
چندرسانه ای
تصاویری از درگیری دانشجویان و پلیس در تظاهرات حمایت از فلسطین در آمریکا
وی افزود: کشورهایی که به راه‌حل دو دولتی ایمان دارند باید گام‌های خود برای تبدیل این رویکرد به واقعیت را تسریع بخشند. به رسمیت شناختن دولت فلسطین و عضویت کامل آن در سازمان ملل گام‌هایی مهم در این راستا است زیرا فلسطین را در جایگاه شایسته خود قرار می‌دهد و بازتاب‌دهنده شایستگی این کشور برای دستیابی به دولتی مستقل است. همچنین این اقدام پیامی درست برای مردم فلسطین به همراه دارد؛ مردمی که رنج و مشکلات زیادی دارند و احساس می‌کنند که دنیا از توقف کشتارها علیه آنان عاجر است.
دبیرکل اتحادیه عرب خاطرنشان کرد: واکنش متکبرانه نمایندگان رژیم صهیونیستی به این رای قاطع مجمع عمومی سازمان ملل بیانگر موضع واقعی رژیم اشغالگر در مقابل قواعد نظام بین‌المللی و نگاهش نسبت به سازمان ملل و قوانین و معاهدات آن است.
ابوالغیط همچنین بر اهمیت تداوم فشارهای دیپلماتیک بر طرف‌هایی که برای رژیم صهیونیستی در داخل سازمان ملل به‌ویژه شورای امنیت پوشش سیاسی ایجاد می‌کنند، تاکید کرد.
مجمع عمومی سازمان ملل روز جمعه قطعنامه‌ای را که خواستار عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل است، تصویب کرد. در این قطعنامه از شورای امنیت خواسته شده است که در این موضوع تجدیدنظر کند.
آمریکا یک ماه پیش مشابه چنین قطعنامه‌ای را که توسط کشور الجزایر مطرح شده بود، وتو کرد و این بار هم رای منفی داد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала