تعلیق استاد دانشگاه واشنگتن به دلیل حمایت از فلسطین

© Photo / ISNAمایکل آلن، استاد ارشد دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس
مایکل آلن، استاد ارشد دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.05.2024
اشتراک
مایکل آلن، استاد ارشد دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس از کار خود تعلیق شد.
به گزارش اسپوتنیک، این اتفاق پس از آن افتاد که حدود دو هفته پیش آلن در پارک تیچ در نزدیکی دانشکده طراحی و هنرهای تجسمی سام فاکس توسط نیروهای پلیس دستیگر شد. در آن روز، بیش از ۱۰۰ دانشجو و تعدادی از اعضای هیات علمی به دلیل شرکت در اعتراضات ضد اسرائیلی توسط نیروهای پلیس دستیگر شدند.
عصر روز ۲۷ آوریل، آلن در حالی که خشونت پلیس علیه دکتر استیو تاماری، استاد تاریخ ۶۵ ساله فلسطینی-آمریکایی در دانشگاه ایلینوی جنوبی را فیلم‌برداری می‌کرد، توسط پلیس بازداشت شد. دکتر تاماری چند روز بعد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که خشونت نیروهای پلیس در زمان دستگیری به حدی بود که او در بیمارستانی نزدیک به دانشگاه بستری شد. دکتر تاماری در نهایت دچار شکستگی ۹ دنده، شکستگی مچ دست و سوراخ شدن ریه‌اش شد. یکی از پزشکان به او گفته بود خوش شانس بود که زنده مانده است.
یک دانشجوی معماری که ترجیح داد ناشناس بماند در این باره گفت: این همان دانشکده‌ای است که مدیران آن خشونت پلیس علیه معترضان را در جریان قیام فرگوسن در سال ۲۰۱۴ محکوم کردند. دیدن اینکه مسئولان دانشگاه، از یک سو پلیس را به محوطه دانشگاه می‌آورند و از طرف دیگر سعی می‌کنند خود را به عنوان یک نهاد مترقی تبلیغ کنند، بسیار منزجر کننده است.
اعتراضات دانشجویی در آمریکا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.05.2024
گزارش و تحلیل
نتیجه سرکوب بسیج دانشجویی آمریکا چه خواهد بود؟
آلن که یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه واشنگتن از سال ۲۰۱۴ و مدیر اجرایی " مرکز هنرهای ملی ساختمان " است، خودش نیز در جریان همان فیلم‌برداری دستگیر شد. دو روز بعد از دستگیری یعنی در روز ۲۹ آوریل، مرکز اداری دانشگاه به او اعلام کرد که به مرخصی با حقوق برود.
با گذشت چند هفته از این اعتراضات، فضای این دانشگاه همچنان ناآرام است. طی چند روز گذشته، تعداد زیادی از نیروهای پلیس در اطراف دانشکده طراحی و هنرهای تجسمی سام فاکس و همچنین چندین بخش دیگر از محوطه دانشگاه واشنگتن حضور دارند تا جلوی اعتراضات بعدی را بگیرند. گفته می‌شود حصارهای فلزی نیز در اطراف این محوطه‌ها کشیده شده است. یک دانشجوی معماری در مورد این اتفاقات می‌گوید: "تمام این قبیل اتفاقات برای منحرف کردن حواس ما از فلسطین است. این بسیار مهم است که آنچه امروز در فلسطین اتفاق می‌افتد، به محور اصلی گفتگوهای ما تبدیل شده است". دستگیری و تعلیق اساتید در دانشگاه واشنگتن یکی از اولین تنبیهات انجام شده از سوی مقامات پس از تظاهرات اعتراضی علیه جنگ اسرائیل در غزه است.".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала