امارات دعوت نتانیاهو برای مشارکت در مدیریت نوارغزه را محکوم کرد

© Fotolia / Philipusامارات دعوت نتانیاهو برای مشارکت در مدیریت نوارغزه را محکوم کرد
امارات دعوت نتانیاهو برای مشارکت در مدیریت نوارغزه را محکوم کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.05.2024
اشتراک
امارات متحده عربی پیشنهاد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای مشارکت احتمالی امارات در مدیریت مدنی منطقه فلسطینی نوار غزه را که در حال حاضر تحت اشغال اسرائیل است، محکوم کرد.
به گزارش اسپوتنیک، پیشتر نتانیاهو در مصاحبه ای با فیلیپ مک گرو مجری تلویزیون آمریکایی گفته بود که اسرائیل در حال بررسی ایجاد یک اداره مدنی در آنجا با حمایت امارات، عربستان سعودی و سایر کشورهایی است که خواهان ثبات در منطقه به عنوان گزینه ای برای ساختار پس از جنگ نوار غزه هستند.
عبدالله بن زید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: امارات متحده عربی اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل را محکوم می کند که به امارات متحده عربی پیشنهاد می کند در مدیریت مدنی نوار غزه تحت اشغال اسرائیل مشارکت نماید. امارات متحده عربی تاکید می کند که نخست وزیر اسرائیل صلاحیت انجام چنین اقدامی را ندارد. کشور امارات از کشانده شدن به هرگونه طرحی برای سرپوش گذاشتن بر حضور اسرائیل در نوار غزه خودداری می‌کند.
اوضاع در نوارغزه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.05.2024
آمریکا اعتراف کرد که اسرائیل تعهدات بین المللی خود را نقض کرده است
صبح روز هفتم اکتبر 2023 ، اسرائیل مورد حمله موشکی بی سابقه ای از نوار غزه قرار گرفت. سرویس مطبوعاتی ارتش اسرائیل اعلام کرد که بیش از 3 هزار موشک شلیک شده است. علاوه بر این، نیروهای حماس پس از حملات موشکی گسترده، به مناطق مرزی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند.
چند روز پس از این حمله، ارتش اسرائیل کنترل تمام شهرک‌های نزدیک مرز غزه را به دست گرفت و حملات هوایی به اهدافی در نوار غزه را آغاز کرد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داد و تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت به حالت تعلیق درآمد.
پیشتر حماس اعلام کرده بود که حدود 200 تا 250 زندانی در نوار غزه وجود دارد. به گفته منابع رسمی اسراییل، ممکن است در حال حاضر همچنان حدود 100 اسرائیلی در اسارت حماس باشند. به گزارش وزارت بهداشت فلسطین، 73 درصد قربانیان را کودکان، زنان و افراد مسن تشکیل می دهند. بر اساس گزارش مقامات اسرائیل شمار جان باختگان اسرائیلی نیز به بیش از 1200 نفر و زخمی ها به 5 هزار نفر رسیده است.
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا درگیری های نظامی را متوقف کنند. براساس موضع ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حل و فصل بحران خاورمیانه تنها بر اساس راهکار "دو دولتی" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است، راه حلی که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی بر اساس مرزهای 1967 با پایتخت آن در بیت المقدس شرقی را فراهم می کند.
مناقشه فلسطین و اسرائیل، مرتبط با منافع ارضی طرفین، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، مبنی بر ایجاد دو کشور اسرائیل و فلسطین بود، اما فقط کشور اسرائیل ایجاد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала