هشدار سازمان اطلاعات آمریکا در باره قدرت نیروهای روسیه+ ویدیو

© Sputnik / Stanislav Krasilnikov /  مراجعه به بانک تصاویر سیستم آتشباری اوراگان روسیه
سیستم آتشباری اوراگان روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.05.2024
اشتراک
نیروهای روسیه به ساختمان “پست جدید” در اودسا حمله موشکی انجام دادند که این ساختمان انبار موشک، مهمات توپخانه و سایر سلاح های غربی بود.
به گزارش اسپوتنیک، آوریل هاینز، مدیر اطلاعات ملی آمریکا اعلام کرد که نیروهای روسیه پتانسیل پیشرفت در مسیرهای دونتسک و خارکف را دارند.
هاینز در جلسه کمیته سنا گفت: "روسیه در حال پیشرفت فزاینده در میدان نبرد با پتانسیل پیشرفت های تاکتیکی در خط مقدم در مناطقی مانند دونتسک و خارکف است».
وی خاطرنشان کرد که ایالات متحده خود را موظف نمی کند که زمان پایان درگیری اوکراین را پیش بینی کند و انتظار ندارد که وضعیت در آینده نزدیک حل شود.
پیشتر گزارش شد که شب گذشته، نیروهای روسیه به ساختمان “پست جدید” در اودسا حمله موشکی انجام دادند. این ساختمان انبار موشک، مهمات توپخانه و سایر سلاح های غربی بود.
گفتنی است، دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه اظهار داشت که مزدوران خارجی زیادی به طرفداری از اوکراین می جنگند، این موضوع هر بار تایید می شود.
در ماه دسامبر 2023، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه، گفت که از آغاز عملیات ویژه، نیروهای مسلح بیش از 5.8 هزار مزدور خارجی را منهدم کرده اند و 103 جنایتکار جنگی که مرتکب رفتار ظلمانه شدیدی شده بودند، در خاک اوکراین نابود شدند.
همانطور که قبلاً در وزارت دفاع روسیه گزارش شده بود، کی‌یف به دلیل شکست طرح های بسیج و پنهان کردن تلفات بزرگ نیروهای مسلح اوکراین، جذب مزدوران را تشدید کرده است. آنها در ایالات متحده آمریکا و کانادا، از جمله با کمک سیا، و همچنین در آسیا، آمریکای لاتین و خاورمیانه، از جمله مناطق تحت کنترل آمریکا در سوریه، مزدوران را استخدام می‌کنند.
وزارت دفاع روسیه بارها اعلام کرده است که رژیم کی‌یف از مزدوران خارجی به‌عنوان "گوشت دم توپ" استفاده می‌کند و ارتش روسیه به نابودی آنها در سراسر اوکراین ادامه خواهد داد. کسانی که برای پول جنگیدند در بسیاری از مصاحبه‌ها اعتراف کردند که ارتش اوکراین اقدامات خود را به خوبی هماهنگ نمی‌کند و شانس زنده ماندن در نبردها کم است، زیرا شدت درگیری در اوکراین با افغانستان و خاورمیانه که آنها به آن عادت کرده‌اند، قابل مقایسه نیست.
مسکو بارها اعلام کرده است که کمک‌های نظامی غرب برای کی‌یف هیچگونه نتیجه خوبی ببار نمی آورد و فقط درگیری را طولانی‌تر می‌کند. هرگونه نقل و انتقال سلاح می تواند به هدف قانونی برای ارتش روسیه تبدیل ‌شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала