هشدار نارنجی هواشناسی در ایران

CC BY 2.0 / Kamyar Adl / Valiasr-Tehranبارش باران ایران
بارش باران ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.04.2024
اشتراک
سازمان هواشناسی ایران در پی تشدید فعالیت سامانه بارشی تا سه روز هشدار هواشناسی سطح نارنجی صادر کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایرنا"،سازمان هواشناسی ایران در پی تشدید فعالیت سامانه بارشی از امروز (سه‌شنبه، 30 ماه آوریل) تا جمعه (3 ماه مه) هشدار هواشناسی سطح نارنجی صادر کرد. تشدید این سامانه بارشی رگبار شدید باران، رعدوبرق، وزش باد شدید و در برخی نقاط گردوخاک و رخداد تگرگ را به همراه خواهد داشت.
لغزندگی جاده‌ها، آب‌گرفتگی معابر، جاری‌شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در ناوگان حمل‌ونقل، در مناطق مستعد خیزش گردوخاک محلی و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ و خسارت به محصولات زراعی و باغی از جمله مخاطراتی است که این سامانه به همراه دارد.
در این راستا به احتیاط در سفرهای بین شهری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، با توجه به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، از جمله حمل سریع محصولات قابل برداشت به نواحی امن، محافظت از دپوهای گندم و غلات برداشت شده در برابر بارش توصیه می‌شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала