گزارش و تحلیل

مفت خوری از جیب مالیات دهندگان مزه می دهد؟

© iStock.com / Yaraslau MikheyeuФлаг Украины и США
Флаг Украины и США - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.04.2024
اشتراک
در حالی که گزارش های مختلف از سوء استفاده های متعدد از کمک های ایالات متحده و کشورهای غربی به اوکراین منتشر می شود، رئیس جمهوری اوکراین اخیرا "کمک‌های بیشتر تا ۱۰ سال آینده" شد!
ظاهرا زلنسکی برنامه ریزی کرده که جنگ در اوکراین را تا ده سال دیگر ادامه دهد و بتواند از این فرصت بهره ببرد تا نهایت سوء استفاده را از جیب مالیات دهندگان آمریکایی انجام دهد، همچنین وی تضمین کرده که حکومت اش تا ده سال دیگر به کار خود ادامه خواهد داد و انتخاباتی واقعی برگزار نخواهد شد که کسی بتواند وی را کنار بزند.
اگر دولت آمریکا همین کمک هایی که برای کمک به اوکراین و اسرائیل و تایوان را اخیرا تصویب کرده برای سلامتی و بهداشت مردم آمریکا هزینه می کرد هیچ شهروند آمریکایی برای درمان خود دیگر مشکلی پیدا نمی کرد و همه بیمه سلامت می شدند.
احتمالا مطمئن است سایه دمکراسی غربی بر سر او باقی خواهد ماند.
لحن قلدرمعابانه و طلبکارانه زلنسکی نسبت به طرفهای غربی ما را به آن سمت و سو می برد که تصور کنیم زلنسکی مطمئن هست که آتوهایی از مقامات سیاسی آمریکا دارد که می تواند این نوع باج خواهی را از آنها انجام دهد.
لایحه بسته کمکی واشنگتن به کی‌یف مدتها پیش توسط مجلس سنا پیشنهاد داده شده بود اما به دلیل مخالفت جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا وعموما مردم این کشور در وضعیت بن‌بستی به سر می‌برد که در نهایت با موافقت همین گروه به تصویب رسید و هفته گذشته توسط "جو بایدن" رئیس‌جمهور آمریکا امضا شد.
برای اینکه بایدن بتواند جمهوری خواه ها را مجاب کند که این لایحه را امضا کنند کمک های آمریکا به اسرائیل را به این لایحه گره زد وچه کسی است که نداند وقتی کار به اسم مقدس اسرائیل برای نمایندگان کنگره می رسد چگونه دست و پای آنها شل می شود و برای نشان دادن ارادت شان به اسرائیل حاضر می باشند هر کاری که بشود انجام دهند.
البته فراموش نکنید که زلسنکی هم هم خون نتانیاهو است.
همانگونه که نتانیاهو با قلدری از آمریکا باج خواهی می کند ولودیمیر زلنسکی با انتشار ویدئویی گفت: "ما در تلاشیم تا سطوح حمایتی را برای امسال و ۱۰ سال آینده بیشتر کنیم. این حمایت‌ها شامل کمک نظامی، مالی و سیاسی و هم‌چنین آنچه مربوط به تولید مشترک سلاح است، خواهد بود".
وی افزود: "کی‌یف از پیش توافقنامه‌های امنیتی دوجانبه را با چندین عضو ناتو از جمله بریتانیا، آلمان و فرانسه امضا کرده است. ما می‌خواهیم طی مذاکراتی، توافق بلندمدت و قوی‌تری را با واشنگتن منعقد کنیم".
امری که نشان می دهد که ماجرای باج خواهی زلنسکی فقط محدود به آمریکا نیست بلکه اروپایی ها را هم در بر می گیرد.
زلنسکی تصریح کرد: "ما می‌خواهیم معاهده دوجانبه اوکراین با آمریکا شامل سطوح خاصی از کمک‌ها باشد. هم چنین این توافق باید به درستی بیانگر قدرت رهبری آمریکا باشد".
عملا به زبان ساده تر شیره مالیدن سر آمریکایی ها برای گرفتن پول بیشتر از آنها، ظاهرا حدود 120 ملیارد دلار کمک های آمریکا برای رهبر کشوری که جمعا تولید ناخالص ملی اش به 160 ملیارد دلار نمی رسد بسیار مزه داده.
روزنامه واشنگتن پست روز یکشنبه در گزارشی با اشاره به کمک‌های اخیر آمریکا به اوکراین و میزان کارآمدی آن نوشت: "مقامات آمریکایی تصور می‌کنند کمک‌های جدید واشنگتن به اوکراین کمک خواهد کرد جلوی پیشروی روسیه طی ماه‌های آینده گرفته شود اما مشکلات دیگری بر سر راه کی‌یف وجود دارد و ایالات متحده از آن می‌خواهد به کمبود نیروهای اوکراینی رسیدگی کند و ظرفیت‌های دفاعی‌اش را افزایش دهد زیرا بدون این موارد بعید است اوکراین تا سال ۲۰۲۵ بتواند حمله‌ای بزرگ انجام دهد".
نکته قابل تامل در این است که محبوبیت زلنسکی در اوکراین روز به روز در حال کاهش است، و محبوبیت ارباب او یعنی بایدن که به زیر کف رسیده، جوانان اوکراینی حاضر نیستند برای رهبری آمریکا بر جهان جان خود را از دست بدهند و همه کارشناسان نظامی متفق القول هستند که ارسال این همه تسلیحات آمریکایی و غربی به اوکراین در شرایط نبود نیرویی که بتواند از آنها استفاده کند بی فایده می باشد.
در نهایت همه این سلاح های بی فایده در بازارهای سیاه فروش می روند و حتی برخی باور دارند همین سلاح ها و فروش آن در بازارهای سیاه منجر به آن خواهد شد که سلاح ها دست گروه های تندرو در اروپا بیافتد و در نهایت قاره اروپا دچار اتفاقاتی شود که امروزه در خاورمیانه وشمال آفریقا شاهد آن می باشیم.
بزرگترین مشکل کشورهای اروپایی امروزه نبود رهبران وطن پرست و کاریزماتیک است، رهبرانی که به فکر منافع ملت های خود باشند.
همین عبارتی که زلنسکی در صحبت های خود استفاده کرد، اینکه آمریکا برای نمایش رهبری خود باید به اوکراین کمک کنند کافی است تا متوجه شد زلنسکی به دنبال آن است که کل مردم اوکراین را قربانی منافع آمریکا کند و خودش پول و پله ای به دست بیاورد وقتی اوکراین شکست خورد فرار کند برود در جایی از جهان در رفاه زندگی کند.
همچنین این عبارت ها نشان می دهد دلیل اینکه زلنسکی خواهان پایان دادن به مناقشه با روسیه از کانالهای دیپلماتیک نیست این است که می ترسد نان دانی اش قطع شود و همچنین ارباب آمریکایی اش نتواند رهبری خود را ثابت کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала