دفع حمله حوثی ها در دریای سرخ توسط آمریکا

© Sputnik / Alexander Vilf دریای سرخ
 دریای سرخ  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.04.2024
اشتراک
حوثی ها اعلام کردند که به دو ناوشکن آمریکایی و کشتی فله بر Cyclades در دریای سرخ حمله کردند.
به گزارش اسپوتنیک، حوثی ها اعلام کردند که به دو ناوشکن آمریکایی و کشتی فله بر Cyclades در دریای سرخ و همچنین کشتی کانتینری MSC Orion در اقیانوس هند حمله کردند.
فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکوم) در شبکه اجتماعی ایکس گزارش داد که ارتش آمریکا یک پهپاد حوثی را سرنگون کرد که قصد حمله به کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا در دریای سرخ را داشت.
در این بیانیه آمده است: "نیروهای سنتکام با موفقیت یک هواپیمای بدون سرنشین حوثی را در مسیر شناوری کشتی یو اس اس فیلیپین و یو اس اس لابون در دریای سرخ مورد حمله قرار دادند و منهدم کردند.
علاوه بر این، سنتکام افزود، حوثی ها سه موشک بالستیک ضد کشتی و سه هواپیمای بدون سرنشین به سمت کشتی یونانی Cyclades که تحت پرچم مالت حرکت می کرد شلیک کردند. این کشتی و کشتی های آمریکایی و خدمه آسیبی ندیدند.
پیش از این، جنبش حاکم انصارالله (حوثی‌ها) در شمال یمن، که کنترل بیشتر سواحل دریای سرخ یمن را در اختیار دارد، در مورد قصد خود برای حمله به کشتی‌های مرتبط با اسرائیل یا در حال حرکت به سمت بنادر آن هشدار داده و از سایر کشورها خواسته بود که خدمه خود را از آن‌ها فراخوانند. و در دریا به آنها نزدیک نشوند.
آمریکا، اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.04.2024
انتقال سلاح های آمریکایی گویا برای حوثی ها به اوکراین
ایالات متحده اعلام کرد که در پاسخ به حملات روزافزون حوثی ها، همراه با ده کشور دیگر، عملیاتی را برای حفاظت از کشتیرانی در دریای سرخ آغاز خواهد کرد. انصارالله در واکنش به این موضوع هشدار داد که حق حمله به کشتی های کشورهای شرکت کننده در ائتلاف مشترک با آمریکا را برای خود محفوظ می دارد. پس از این، برخی از شرکت های کشتیرانی تصمیم گرفتند حمل و نقل از طریق کانال سوئز را متوقف کنند و شرکت های انرژی بریتیش پترولیوم و Equinor حمل و نقل فرآورده های نفتی را با تانکر از طریق دریای سرخ متوقف کردند.
پنتاگون پیشتر گزارش داده بود که حوثی ها از آغاز تشدید درگیری فلسطین و اسرائیل بیش از صد حمله به کشتی ها در دریای سرخ انجام داده اند. علاوه بر این، از 17 اکتبر، نیروهای آمریکایی ده ها بار در سوریه و عراق مورد حمله قرار گرفته اند که واشنگتن آن را به شبه نظامیان شیعه مرتبط با ایران نسبت می دهد.
ایالات متحده و بریتانیا از اواسط ژانویه سال 2024 حملاتی را علیه اهداف حوثی انجام داده اند و آن را پاسخی به تهدیدات علیه آزادی کشتیرانی در دریای سرخ می دانند. محمد علی الحوثی، یکی از اعضای شورای عالی سیاسی انصارالله، این حملات را یک وحشیگری تروریستی و تهاجم عمدی و غیرموجه خواند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала