حمله به کشتی در یمن

© Photo / Russian Federal Space Agency/Yuri Malenchenkoحمله به کشتی در دریای سرخ
حمله به کشتی در دریای سرخ - اسپوتنیک ایران  , 1920, 29.04.2024
اشتراک
نیروی دریایی بریتانیا از حمله به یک کشتی در نزدیکی بندر مخا در یمن خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا اعلام کرد که اطلاعاتی در مورد یک حمله در 54 مایل دریایی شمال غرب بندر مخا در یمن دریافت کرده است.
در پیامی که در صفحه این سازمان در شبکه اجتماعی ایکس منتشر شد، آمده است: "سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا گزارشی از یک حادثه در 54 مایل دریایی شمال غربی مخا در یمن دریافت کرده است. مقامات در حال بررسی این خبر هستند."
جنبش انصارالله (حوثی ها) حاکم در شمال یمن، که کنترل بیشتر سواحل دریای سرخ یمن را در اختیار دارد، پیشتر در مورد قصد خود برای حمله به هر کشتی مرتبط با اسرائیل هشدار داده و از سایر کشورها خواسته بود که خدمه خود را از از این کشتی ها فراخوانده و به آنها در دریا نزدیک نشوند. تعدادی از شرکت های کشتیرانی تصمیم گرفته اند حمل و نقل از طریق دریای سرخ را متوقف کنند.
ساختمان وزارت خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.03.2024
مسکو: سیستم قضایی بریتانیا به یک "طنز و شوخی" تبدیل شده است
ایالات متحده اعلام کرد که در پاسخ به حملات روزافزون حوثی ها، همراه با ده کشور دیگر، عملیاتی را برای حفاظت از کشتیرانی در دریای سرخ آغاز خواهد کرد. انصارالله در واکنش به این موضوع هشدار داد که حق حمله به کشتی های کشورهای شرکت کننده در ائتلاف مشترک با آمریکا را برای خود محفوظ می دارد. پس از این، برخی از شرکت های کشتیرانی تصمیم گرفتند حمل و نقل از طریق کانال سوئز را متوقف کنند و شرکت های انرژی بریتیش پترولیوم و Equinor حمل و نقل فرآورده های نفتی را با تانکر از طریق دریای سرخ متوقف کردند.
پنتاگون پیشتر گزارش داده بود که حوثی ها از آغاز تشدید درگیری فلسطین و اسرائیل بیش از صد حمله به کشتی ها در دریای سرخ انجام داده اند. علاوه بر این، از 17 اکتبر، نیروهای آمریکایی ده ها بار در سوریه و عراق مورد حمله قرار گرفته اند که واشنگتن آن را به شبه نظامیان شیعه مرتبط با ایران نسبت می دهد.
ایالات متحده و بریتانیا از اواسط ژانویه سال 2024 حملاتی را علیه اهداف حوثی انجام داده اند و آن را پاسخی به تهدیدات علیه آزادی کشتیرانی در دریای سرخ می دانند. محمد علی الحوثی، یکی از اعضای شورای عالی سیاسی انصارالله، این حملات را یک وحشیگری تروریستی و تهاجم عمدی و غیرموجه خواند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала