گزارش و تحلیل

کارشناس: تنها در صورتی که روس ها موفق شوند، می توان از جنگ بزرگ در اروپا جلوگیری کرد

© Sputnik / Stanislav Krasilnikov /  مراجعه به بانک تصاویر Боевая работа расчетов САУ "Гиацинт-С" ЦВО на Авдеевском направлении
Боевая работа расчетов САУ Гиацинт-С ЦВО на Авдеевском направлении - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.04.2024
اشتراک
رسانه: روسیه به سرعت در حال حرکت به سمت پیروزی است و ناتو در حال اعزام نیرو می باشد.
اسپوتنیک شما را با مقاله ای منتشره در آسیا تایمز، هنگ کنگ، به قلم استفن براین، ، مدیر ارشد اسبق کمیته فرعی خاورمیانه کمیته سیاست خارجی سنای ایالات متحده و جانشین معاون اسبق امور سیاسی وزیر دفاع، آشنا می کند.
براین می نویسد: ناتو قصد دارد سربازان لهستان، فرانسه، بریتانیا، فنلاند و سایر اعضای این پیمان را به تعداد زیادی به اوکراین بفرستد.
او اطلاع می دهد که روسیه می گوید که در حال حاضر بیش از 3100 مزدور در اوکراین وجود دارد. با این حال ، نیروهای تازه به دسته کاملاً متفاوتی تعلق دارند: آنها پرسنل هستند و کشور زادگاه آنها در نشان آنها مشخص شده است. آنها عمدتاً در بخش غربی کشور متمرکز، اگرچه در برخی موارد نزدیک به جنگ واقعی در شرق مستقر می شوند. ناتو اعلام کرده که آنها متخصص نگهداری تجهیزات پیشرفته غربی هستند. اما اگر آنها به سمت روس ها شلیک می کنند، در این صورت تنها راه برای توضیح حضور آنها، نقش فعال در جنگ است.
تقریباً با استفاده از همین طرح، ایالات متحده "مستشاران" به ویتنام فرستاد. در واقع اینها نیروهای ویژه ای بودند که در درگیری شرکت کردند.
دولت بایدن علناً اعلام کرده است که با اعزام سربازان ناتو به اوکراین مخالف است. اما لایحه کمک 60 میلیارد دلاری به اوکراین که اخیراً تصویب شده، سیگنالی است مبنی بر اینکه کنگره آماده است تا تمام خواسته‌های دولت را در "مبارزه با روس‌ها" برآورده کند. شاید بایدن فقط منتظر انتخاب مجدد باشد تا دستور رسمی اعزام نیرو به اوکراین را بدهد.
عقیده عمومی در محافل امنیت ملی ایالات متحده این است که اوکراین در حال شکست در مناقشه با روسیه است و ارتش آن در خطر فروپاشی قرار گرفته است. به عقیده نخبگان، پیروزی روسیه در اوکراین شکست استراتژی امنیتی آمریکا و ضربه ای به ناتو خواهد بود – شاید حتی مرگبار.
ارتش روسیه اکنون 15 درصد بزرگتر از قبل از شروع نبرد در اوکراین است و تجربه رزمی به دست آورده است. روس‌ها یاد گرفته‌اند که با سیستم‌های آمریکایی پیشرفته مانند جنگ الکترونیک و هشدارهای کاذب مبارزه کنند. این در حالی است که ناتو از نظر تسلیحات، نیروی انسانی و قدرت صنعتی بسیار از روسیه عقب است. با ارسال تجهیزات دفاع خود به اوکراین، زرادخانه های ناتو خالی شدند.
وانگ یی، وزیر امور خارجه چین  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.04.2024
هشدار وزیر خارجه چین درباره خطر تشدید بحران اوکراین
از کی یف گزارش هایی در این باره که برخی از تیپ های نیروهای مسلح اوکراین از اجرای دستورات فرماندهان خود سرباز می زنند دریافت شده است. اینها شامل تیپ 25 هوابرد، تیپ 115 مکانیزه، تیپ 67 مکانیزه (که مواضع خود را در چاسوف یار رها کرد) و تیپ 47 مکانیزه (که پس از بیش از یک سال در خط مقدم نیاز به چرخش داشت) هستند. در ضمن، اینها بهترین تیپ های ارتش هستند و نه واحدهای دفاع سرزمینی.
روس ها از اتفاقات رخ داده آگاه هستند و هم نیروهای خارجی و هم واحدهای رزمی اوکراین را هدف قرار می دهند و خسارات سنگینی به دشمن وارد می کنند. روس ها می گویند کی یف تا کنون نزدیک به 500 هزار سرباز را از دست داده است و تلفات جنگی آن هر روز در حال افزایش است. اوکراین به شدت به دنبال نیروهای جدید است. لیتوانی و لهستان در حال برنامه ریزی برای فرستادن پناهجویان اوکراینی در سن نظامی به خانه شان هستند.
گزارش های مربوط به آموزش خلبانان اوکراینی برای جنگنده های اف16- نیز بسیار گویاست. به گفته برخی از افسران غربی که با اوکراینی ها کار می کنند، روند آموزش به دلیل موانع زبانی و عدم آگاهی خلبانان اوکراینی از سیستم های غربی و تاکتیک های رزمی با مشکل مواجه می شود. شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه هنگامی که اف-16 در تابستان امسال وارد اوکراین شود، خلبانان "بازنشسته" نیروی هوایی اروپا سکان هدایت را به دست خواهند گرفت. همچنین، در انتظار استقرار ارتش ایالات متحده پس از انتخابات نوامبر، شکاف‌های موجود در صفوف نیروهای اوکراینی با "مستشاران" جدید پر خواهد شد.
روس‌ها این را می‌دانند و مشتاق هستند قبل از اینکه بایدن در صورت پیروزی اش برای دومین دوره روی کار آید، ارتش اوکراین را شکست دهند. به نظر می رسد که تنها در صورتی که روس ها موفق شوند، می توان از جنگ بزرگ در اروپا جلوگیری کرد. در غیر این صورت با ورود نیروهای آمریکایی، اروپا وارد جنگ جهانی سوم خواهد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала