پسکوف درباره دلایل امتناع کی یف از ادامه مذاکره در استانبول توضیح داد

© Sputnik / Alexandr Kryazhev /  مراجعه به بانک تصاویر پرچم های روسیه و اوکراین
پرچم های روسیه و اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.04.2024
اشتراک
دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه، درباره دلایل امتناع کی یف از ادامه مذاکرات در استانبول، گفت که این به دلیل فشار مستقیم لندن بوده است.
به گزارش اسپوتنیک، پسکوف در پاسخ به این سوال که آیا پس از نشست استانبول در سال 2022، مسکو واقعاً خواسته‌های جدیدی را به کی یف ارائه کرده که اوکراین با آن موافقت نکرد، به خبرنگاران گفت: "همه به خوبی می‌دانند که این سند در واقع پاراف شده بود و همه با توجه سخنان شرکت‌کنندگان در این مذاکرات در طرف اوکراینی به خوبی می‌دانند که دلیل امتناع اوکراینی‌ها از ادامه مذاکره و نهایی کردن کار بر روی سند مربوطه چه چیزی بوده است. این فشار مستقیم لندن بود. آقای اراخامی این را اعلام کرد. بقیه چیزها حدس و گمان است. پیشنهاد می کنم روی منابع اولیه تمرکز کنید".
نیروهای مسلح اوکراین از استفاده از تانک های آمریکایی آبرامز خودداری می کنند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.04.2024
نیروهای مسلح اوکراین از استفاده از تانک های آمریکایی آبرامز خودداری می کنند
در پایان نوامبر سال گذشته، دیوید آراخامیا رئیس فراکسیون حزب خدمتکار مردم به رهبری ولادیمیر زلنسکی (رئیس جمهور اوکراین) و عضو کمیته امنیت ملی، دفاع و اطلاعات در پارلمان این کشور گفت که درگیری های مسلحانه در اوکراین ممکن بود در بهار 2022 پایان یابد اما مقامات اوکراین با بی طرفی این کشور موافقت نکردند و پس از مذاکره با طرف روسی در استانبول، بوریس جانسون، نخست وزیر وقت بریتانیا از کی‌یف خواست که با فدراسیون روسیه چیزی امضا نکند و "فقط بجنگد".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала