پکن: آمریکا در برخورد با روابط تجاری عادی بین روسیه و چین ریاکارانه عمل می کند

© Sputnik / Павел Львов /  مراجعه به بانک تصاویر ساختمان وزارت خارجه چین- پکن
ساختمان وزارت خارجه چین- پکن - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.04.2024
اشتراک
وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که ایالات متحده با کمک به اوکراین در حالی که به طور غیرمنطقی روابط تجاری عادی بین روسیه و چین را محکوم می کند، ریاکاری می کند.
به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری فرانسه به نقل از متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، در دیدار با وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، نگرانی ایالات متحده را در مورد حمایت پکن از مسکو را ابراز کرده است.
وانگ ونبین درباره سخنان بلینکن گفت: "ایالات متحده از یک سو در حال ارائه یک لایحه برای کمک به اوکراین در مقیاس بزرگ است و از سوی دیگر به طور غیرمنطقی از روابط عادی تجاری و اقتصادی بین روسیه و چین انتقاد می کند، این رویکرد بسیار ریاکارانه و غیرمسئولانه است."
وانگ یی، وزیر امور خارجه چین  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.04.2024
هشدار وزیر خارجه چین درباره خطر تشدید بحران اوکراین
وی همچنین خاطرنشان کرد که منشأ بحران اوکراین در تضادهای انباشته شده طی مدت طولانی در زمینه امنیت منطقه ای در اروپا نهفته است.
این دیپلمات چینی یگفت: "تنها در نظر گرفتن نگرانی‌های امنیتی معقول همه طرف‌ها و ایجاد یک ساختار امنیتی متوازن، مؤثر و پایدار اروپایی از طریق گفتگو و مذاکره، راه درستی برای حل مشکل است."
بلینکن از 24 تا 26 آوریل در سفری رسمی در چین به سر می برد. وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه برای گفتگو با وانگ یی وزیر امور خارجه چین وارد پکن شد. تلویزیون مرکزی چین گزارش داد که شی جین پینگ رئیس جمهور چین امروز جمعه با بلینکن دیدار خواهد کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала