بایدن گفت که نمی توان به دولت او اعتماد کرد! + فیلم

© AP Photo / Andrew Harnikجو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.04.2024
اشتراک
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر در سخنرانی خود اشتباه کرد و گفت که نمی‌توان به دولت او اعتماد کرد.
به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور آمریکا هنگام انتقاد از دونالد ترامپ، رئیس دولت سابق و رقیب احتمالی در انتخابات آتی ضمیر را اشتباه به کار برد. بایدن در یک مراسم کمپین انتخاباتی خود که ویدئویی از آن توسط رسانه‌های آمریکایی منتشر شد، گفت: "چند بار او (ترامپ) می تواند ثابت کند که نمی‌توان به ما اعتماد کرد".
پیش از این اطلاع حاصل شده بود که بر اساس نظرسنجی موسسه گالوپ، رتبه عدم تایید ایالات متحده به عنوان یکی از بازیگران پیشرو در عرصه بین المللی در جهان در سال 2023 به 36 درصد افزایش یافته است.
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.04.2024
گاف جدید بایدن: به اسراییل گفتم به حیفا حمله نکنید + فیلم
بایدن، مسن‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ ایالات متحده آمریکا ، اغلب به مخالفان سیاسی خود آتو می‌دهد که به توانایی‌های شناختی‌اش شک کنند و مرتباً در سخنرانی‌هایش در مجامع عمومی اشتباه می‌کند. جمهوری خواهان از این موضوع در نبرد حزبی استفاده می کنند تا توانایی بایدن برای رهبری موثر را زیر سوال ببرند.
به‌ویژه در ماه‌های اخیر، مشکلات مربوط به حافظه رئیس‌جمهور کنونی ایالات متحده حادتر شده است: او سه بار داستان‌هایی تعریف می‌کند که در آن به جای سران فعلی کشورها، به اشتباه از اسلاف متوفی آنها یاد می‌کند. گزارش رابرت هور، دادستان ویژه آمریکا در پایان تحقیقات در مورد نگهداری نادرست اسناد طبقه بندی شده توسط بایدن موج جدیدی از نگرانی ها را ایجاد کرده است. در این سند، او اشاره کرد که ارزش این را ندارد که پرونده جنایی علیه رئیس جمهور ایالات متحده تشکیل شود ، زیرا او می تواند در دادگاه به عنوان "یک پیرمرد خوش تیپ با مشکلات حافظه" در مقابل هیئت منصفه حاضر شود. همانطور که گزارش می‌گوید، بایدن در طول ارتباط خود با تیم دادستان ویژه مشکلات حافظه را نشان داد چون نمی‌توانست به‌طور دقیق تاریخ شروع و پایان کار خود به عنوان معاون رئیس‌جمهور و تاریخ مرگ پسرش بو را مشخص کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала