وزیر خارجه ایران درباره حمله اسرائیل: پرواز دو یا سه کوادکوپتر در اصفهان در حد اسباب‌بازی است

© Photo / IRNAحسین امیرعبداللهیان
حسین امیرعبداللهیان  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.04.2024
اشتراک
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، پهپادهای ساقط شده بر فراز کشور خود را اسباب بازی خواند، اما خاطرنشان کرد که ایران همچنان در حال بررسی است که کدام کشور آنها را ارسال کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، وزیر خارجه ایران این موضوع را در مصاحبه با شبکه تلویزیونی آمریکایی NBC News بیان کرد.
حسین امیرعبداللهیان گفت: " چیزی که ...اتفاق افتاد، هیچ حمله‌ای نبود. پرواز دو یا سه کوادکوپتر بود که در حد اسباب‌بازی است که کودکان ما در ایران از آن استفاده می‌کنند و ارزشی نداشت که کسی بخواهد به ما اطلاع بدهد ".
با این حال، وی خاطرنشان کرد که اسرائیل مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است و ایران همچنان در حال بررسی این حادثه است.
سامانه های پدافندی ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.04.2024
گزارش و تحلیل
انتقام سخت
وزیر امور خارجه ایران گفت: اگر رژیم اسرائیل ماجراجویی بکند و بخواهد عملیاتی روی ایران انجام بدهد، پاسخ ما متفاوت از قبل خواهد بود. پاسخ قبلی ما حداقلی و محدود بود. ما فقط دو مرکز نظامی و پایگاه نظامی آن‌ها را مورد هدف قرار دادیم: پایگاه هوایی نواتیم و یک پایگاه استخباراتی و تجسسی در بلندی‌های جولان اشغالی. هر دو پایگاه در حمله به سفارت ایران در دمشق نقش داشتند. اگر رژیم اسرائیل اقدام ماجراجویانه‌ای انجام ندهد، ایران اقدام جدیدی روی این رژیم نخواهد داشت.
به گزارش رسانه‌های آمریکایی، اسرائیل بامداد دیروز جمعه حمله تلافی جویانه "محدود" به اهدافی در ایران انجام داد. انفجارهایی در نزدیکی شهر اصفهان گزارش شده است. خبرگزاری صدا و سیما گزارش داد در تعدادی از استان های کشور سامانه های پدافند هوایی به نزدیک شدن پهپادها پاسخ دادند. خبرگزاری تسنیم اعلام کرد تاسیسات هسته ای استان اصفهان کاملاً ایمن هستند. در همان زمان، سه مقام ایرانی به نیویورک تایمز اعلام کردند که هدف این حملات یک پایگاه هوایی در نزدیکی اصفهان بوده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала