تاکید مقام‌های اروپایی بر لزوم جلوگیری از تشدید تنش‌ها در پی حادثه امروز در اصفهان

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  مراجعه به بانک تصاویر تاکید مقام‌های اروپایی بر لزوم جلوگیری از تشدید تنش‌ها در پی حادثه امروز در اصفهان
تاکید مقام‌های اروپایی بر لزوم جلوگیری از تشدید تنش‌ها در پی حادثه امروز در اصفهان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.04.2024
اشتراک
مقام‌های اروپایی در واکنش به گزارش‌های منتشر شده پیرامون شنیده شدن صدای انفجار در اصفهان، بر لزوم جلوگیری از تشدید تنش‌ها در منطقه تاکید کردند.
به گزارش اسپوتنیک، اورسولا فون درلاین رئیس کمیسیون اروپا در یک کنفرانس خبری گفت: "کاملا ضروری است که منطقه با ثبات بماند و همه طرف‌ها از اقدام بیشتر خودداری کنند".
ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس ادعا کرد که اسرائیل حق دارد از خود دفاع کند. وی در عین حال تصریح کرد: تشدید چشم‌گیر تنش‌ها به نفع کسی نیست.
پیش از او مل استراید وزیر کار و امور بازنشستگی انگلیس در مصاحبه با شبکه خبری اسکای گفته بود: ما نمی‌خواهیم شاهد تشدید تنش باشیم. خاورمیانه یک منطقه حساس است و در آنجا تنش‌های زیاد و سناریوهایی وجود دارد که مطلوب نیست. اجتناب از این سناریوها یک اصل کلیدی است. وی افزود: پیام روشن ما به اسرائیل و ایران این است که از تشدید تنش اجتناب کنند.
نماینده اصفهان: بعید است اسرائیل بخواهد وارد مهلکه با ایران شود - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.04.2024
گزارش و تحلیل
نماینده اصفهان: بعید است اسرائیل بخواهد وارد مهلکه با ایران شود
همچنین معاون وزیر امور خارجه فرانسه عنوان کرد: موضع فرانسه این است که از همه بازیگران برای کاهش تنش و خویشتن داری بخواهد.
وزارت خارجه ایتالیا هم خواستار کاهش تنش در منطقه شده است.
حوالی ساعت ۴ بامداد امروز، پدافند هوایی پایگاه هشتم شکاری اصفهان برای رهگیری به کار افتاد و صدای پدافند از سمت شمال شرق اصفهان بگوش رسید.
امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده‌کل ارتش ایران در گفت‌وگویی درباره صدای انفجار در اصفهان، گفت: انفجار صبح امروز در آسمان اصفهان مربوط به تیراندازی سامانه‌های پدافند ضد هوایی به شئ مشکوکی بوده که هیچ حادثه و خسارتی در پی نداشته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала