نیروی دریایی سپاه یک کشتی مرتبط با اسرائیل را توقیف کرد + فیلم

CC BY 4.0 / Tasnim news agency / نیروی دریایی سپاه یک کشتی مرتبط با اسرائیل را توقیف کرد
نیروی دریایی سپاه یک کشتی مرتبط با اسرائیل را توقیف کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.04.2024
اشتراک
نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک کشتی باری مرتبط با اسرائیل را توقیف کرد.
به گزارش اسپوتنیک،‌ رزمندگان نیروی دریایی سپاه ظهر امروز یک کشتی باری مرتبط با اسرائیل را در منطقه خلیج فارس توقیف کردند.
برخی منابع خبری مدعی شدند این کشتی باری که "ام‌اس‌سی‌آریز" (MSC Aries) نام دارد با پرچم پرتغال فعالیت می‌کند و مرتبط با شرکت "زودیاک مریتایم" مستقر در لندن است که مالک آن یک میلیاردر اسراییلی به نام "ایال عوفر" است.
پس از حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق اوضاع در منطقه متشنج شده است.
لازم به ذکر است که وزارت دفاع سوریه اول آوریل از حمله هوایی اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق پایتخت سوریه خبر داد. ساختمان کنسولگری همچنین اقامتگاه سفیر ایران در سوریه بوده است. بر اساس بیانیه وزارت دفاع سوریه، ساختمان کنسولگری در نتیجه حمله موشکی اسرائیل به طور کامل تخریب شده اما حسین اکبری، سفیر ایران در سوریه در این حمله آسیبی ندید.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در بیانیه ای اعلام کرد، در جریان این حمله هوایی هفت نفر از مستشاران نظامی ایران از جمله سرداران محمدرضا زاهدی و محمدهادی حاجی رحیمی از فرماندهان عالی رتبه سپاه پاسداران کشته شدند.
آیت الله خامنه ای رهبر ایران در واکنش به حمله اسرائیل تاکید کرد: "آنها را از این جنایت و امثال آن پشیمان خواهیم کرد."
وزارت خارجه ایران با انتشار بیانیه ای ضمن محکومیت شدید حمله اسرائیل تاکید کرد، از سازمان ملل به ویژه شورای امنیت انتظار می رود در مسیر مقابله با اعمال متخلفانه و ناقض مقررات بين‌المللی اسراییل که تهدیدی علیه صلح و امنیت بین المللی تلقی می شود، واکنش سریع و لازم را داشته و این اقدامات را محکوم و تقبیح نماید.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала