ایران بزرگترین تولیدکننده برق بیوگاز در منطقه شد

© Photo / IRNAافتتاح نیروگاه بیوگاز سوز فاضلاب غرب تهران توسط رئیس جمهور ایران
افتتاح نیروگاه بیوگاز سوز فاضلاب غرب تهران توسط رئیس جمهور ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.04.2024
اشتراک
ایران پس از افتتاح نیروگاه بیوگاز سوز فاضلاب غرب تهران توسط رئیس جمهور به بزرگترین تولیدکننده برق از نیروگاه‌های بیوگاز سوز تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در منطقه تبدیل شد.
به گزارش اسپوتنیک، سید ابراهیم رئیسی، صبح امروز پنج‌شنبه در جریان افتتاح ۱۷ هزار میلیارد تومان پروژه آب و فاضلاب در تهران، نیروگاه بیوگاز سوز فاضلاب غرب تهران با ظرفیت اسمی۷.۲ مگاوات را نیز به بهره‌برداری رساند.
این نیروگاه علاوه بر تولید سالانه ۵۰ میلیون کیلووات ساعت الکتریسیته با تولید حرارت که از آن برای گرمایش مخازن هاضم بی‌هوازی استفاده می‌گردد نقش به‌ سزایی در کاهش مصرف سوخت تصفیه خانه دارد.
 نیروگاه اتمی بوشهر  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.04.2024
چگونگی پیشرفت ساخت واحدهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر
با راه‌اندازی این نیروگاه به عنوان بزرگترین نیروگاه متمرکز زیست توده کشور ظرفیت در حال بهره‌برداری نیروگاه‌های بیوگاز سوز فاضلاب به ۱۴.۴مگاوات افزایش می‌یابد و از این حیث ایران به بزرگترین تولیدکننده برق از نیروگاه‌های بیوگازسوز تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در منطقه تبدیل می گردد.
این نیروگاه سالانه از انتشار گازهای گلخانه‌ای معادل ۲۲۵ هزار تن دی‌اکسیدکربن (معادل ۳ هزار هکتار فضای سبز برای جذب دی اکسیدکربن) و همچنین مصرف معادل ۲۴ میلیون متر مکعب گاز در سال جلوگیری به عمل می‌آورد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала