آمریکا تبادل پیام با ایران را تائید کرد

© Photo / U.S. State Departmentوزارت خارجه آمریکا
وزارت خارجه آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.04.2024
اشتراک
یک سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا تبادل پیام میان تهران و واشنگتن را در رابطه با حمله اسرائیل به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق تائید کرد.
به گزارش اسپوتنیک، شبکه خبری سی‌بی‌اس به نقل از یک سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا تائید کرد که واشنگتن یک پیام مکتوب از تهران در رابطه با حمله هفته گذشته اسرائیل به بخش کنسولی سفارت ایران در پایتخت سوریه دریافت کرده است.
این سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا به سی‌بی‌اس گفت که واشنگتن نیز در پاسخ، پیامی مکتوب به تهران فرستاده و به ایران تاکید کرده است که از حملات اسرائیل به‌عنوان دلیلی برای حمله به پرسنل یا مواضع آمریکا در منطقه استفاده نکند.
پیش از این، محمد جمشیدی، معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهوری ایران طی پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس از ارسال پیام هشدارآمیز مکتوب ایران به آمریکا خبر داد.
وی در این پیام نوشت: "جمهوری اسلامی ایران در پیامی مکتوب به آمریکا هشدار داد که در دام نتانیاهو نیفتد: کنار بکش تا ضربه نخوری. در پاسخ، آمریکا از ایران درخواست کرد که اهداف آمریکایی را نزند."
ایران و آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.04.2024
معاون رئیس جمهور ایران: آمریکا از ایران درخواست کرد که اهداف آمریکایی را نزند
شبکه سی‌بی‌اس همچنین گزارش داد: با این حال، مقامات آمریکایی می‌گویند که اسرائیل و آمریکا متقاعد شده‌اند تهران در آماده شدن برای یک اقدام تلافی‌جویانه است.
مقامات آمریکایی پیشتر به دلیل هراس از هر گونه اقدام تلافی‌جویانه ایران مدعی شدند که هیچ اطلاعی از قصد اسرائیل برای انجام این حمله نداشته‌اند.
سابرینا سینگ، معاون سخنگوی پنتاگون سه‌شنبه گذشته در توضیح حمله هوایی اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق گفت که اسرائیل حمله به دمشق را به ایالات متحده اطلاع نداده بود.
وزارت دفاع سوریه شامگاه دوشنبه سیزدهم فروردین ۱۴۰۳ از حمله هوایی اسرائیل به ساختمان سرکنسولگری ایران در دمشق پایتخت سوریه خبر داد. ساختمان سرکنسولگری همچنین محل اقامت سفیر ایران در جمهوری عربی سوریه، حسین اکبری بود - سفیر ایران در جریان حمله آسیبی ندید اما خود ساختمان کسرنسولگری نیز در اثر حمله موشکی به کلی ویران شد.
بر اساس گزارش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، در حمله اسرائیل هفت افسر سپاه از جمله دو مستشار ارشد - محمدرضا زاهدی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه و لبنان و جانشین وی، سردار محمدهادی حاجی رحیمی، کشته شدند.
سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، گفت که اسرائیل بهای سنگینی برای این حمله خواهد پرداخت و رهبران جنبش های مقاومت در منطقه گفتند که لازم است از همه امکانات ممکن در رویارویی با اسرائیل برای حمایت از جنبش فلسطینی حماس و سایر گروه های مسلح فلسطینی در نوار غزه استفاده شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала