تدارکات ناتو در شرق اروپا برای درگیری با روسیه

© AP Photo / Vadim Ghirdaتدارکات ناتو در شرق اروپا برای درگیری با روسیه
تدارکات ناتو در شرق اروپا برای درگیری با روسیه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.03.2024
اشتراک
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که فعالیت های ناتو در شرق اروپا و منطقه دریای سیاه با هدف آماده شدن برای درگیری احتمالی با مسکو است.
به گزارش اسپوتنیک، در وزارت خارجه روسیه به تقویت پتانسیل نظامی این بلوک در رومانی، لهستان و کشورهای بالتیک اشاره کرده و گفتند چنین فعالیتی تحریک آمیز است؛ تنش نظامی در امتداد مرزهای روسیه را تشدید می کند و امنیت روسیه را تهدید می کند.
در این وزارتخانه تاکید کردند: "همه اینها با هدف آماده کردن متحدان ناتویی برای درگیری احتمالی با کشورمان است".
علاوه بر این، در این وزارتخانه گسترش پایگاه هوایی رومانی را به عنوان نمونه ای از نظامی سازی اروپای شرقی و منطقه دریای سیاه ذکر کردند.
مقامات رومانیایی قبلاً قول داده بودند که 2.5 میلیارد یورو در نوسازی پایگاه هوایی میخائیل کوگالنیچانو در شهرستان کنستانتا سرمایه گذاری کنند. همچنین یک اردوگاه نظامی نیز در آنجا وجود خواهد داشت که می تواند ده هزار پرسنل نظامی را به همراه خانواده هایشان در خود جای دهد. شبکه تلویزیونی TVR Info اشاره کرد که نوسازی این امکان را فراهم می کند تا تا سال 2040 این پایگاه به بزرگترین مرکز ناتو در اروپا تبدیل شود. نیروهای آمریکایی از سال 1999 از آن استفاده می کنند.
فروپاشی هیمنه پوشالی نظامی ناتو و آمریکا با خط دفاعیِ نفوذ ناپذیرِ سوروویکینِ  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.03.2024
کارشناس: ناتو در صورت اعزام نیرو به اوکراین، برای جنگ با روسیه آماده نیست
وزارت امور خارجه روسیه قول داد که اقدامات رومانی را زیر نظر داشته باشد، خطرات در حال ظهور را ارزیابی کند و آنها را در طول برنامه ریزی نظامی در نظر بگیرد.
مسکو بارها خاطرنشان کرده است که هدف ائتلاف آتلانتیک شمالی رویارویی است و گسترش بیشتر آن امنیت بیشتری را برای اروپا به ارمغان نخواهد آورد. کرملین در عین حال تاکید کرد که روسیه تهدیدی برای هیچ یک از کشورهای این بلوک نیست، اما اقداماتی را که به طور بالقوه برای منافع آن خطرناک است نادیده نخواهد گرفت. با این وجود، روسیه همچنان برای گفت‌وگو آماده است، اما بر مبنای برابر حقوق و غرب باید مسیر خود را به سمت نظامی‌سازی اروپا کنار بگذارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала