دومین پالایشگاه پلاسما در ایران راه اندازی شد

© Sputnik / Evgeny Biyatov  /  مراجعه به بانک تصاویر پلاسما
پلاسما  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.03.2024
اشتراک
بر اساس آمار سال ۱۴۰۲، میزان یک سوم از کل پلاسمای ارسالی پالایشگرهای خارجی توسط سازمان انتقال خون ایران تولید شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "مهر"، محمدرضا عابدی، رئیس اداره خون و فرآورده‌های بیولوژیک سازمان غذا و دارو، اظهار داشت که از شهریور ۱۴۰۲ جلسات و بازدیدهای متعددی برای راه‌اندازی دومین پالایشگاه پلاسما در کشور، با لحاظ حداکثر تعامل و مساعدت بر اساس ضوابط و مقررات انجام شد و شرکت مربوطه تاکنون تولید فرآورده در شرایط Non-GMP را با موفقیت به اتمام رسانده است.
وی افزود: "در حال حاضر سیستم‌های آبساز، هواساز، بخار تمیز، تأسیسات و تجهیزات تولید در حال طی مراحلqualificationهستند و تمامی نتایج اولیه آن با اصول GMPمنطبق بوده است. در فروردین ماه تولید اولین پلاسما بر اساس اصولGMP از سایت تولید عملیاتی خواهد شد. مطابق با برنامه زمانبندی شده و همچنین تعاملات اداره کل دارو ، در صورت مهیا بودن تمامی شرایط بر اساس ضوابط و مقررات جاری تا پایان سال ۱۴۰۳ پالایشگاه دوم به ظرفیت نهایی تولید خواهد رسید".
دارو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.10.2023
ایران به چند کشور جهان دارو صادر می‌کند؟
به گفته وی، بر اساس آمار سال ۱۴۰۲، میزان یک سوم از کل پلاسمای ارسالی پالایشگرهای خارجی توسط سازمان انتقال خون ایران تولید شده و اگرچه نسبت به سال قبل وضعیت بهتری حاصل شده است ولی توجه و اهمیت ویژه به مراکز اهدای پلاسمای خصوصی به واسطه تولید دو سوم از کل پلاسمای ارسالی و پالایشگر خارجی کاملاً ملموس است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала