ادای احترام شهروندان رشتی به قربانیان حادثه مسکو در کنسولگری روسیه + ویدئو

© Sputnik / Murad Orujov /  مراجعه به بانک تصاویر Цветы и игрушки у посольства Российской Федерации в Баку
Цветы и игрушки у посольства Российской Федерации в Баку  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.03.2024
اشتراک
سرکنسولگری روسیه در رشت گزارش داد ساکنان شهر رشت واقع در رابطه با حمله تروریستی 22 مارس در سالن کنسرت کروکوس در نزدیکی مسکو با گذاشتن گل در کنار کنسولگری روسیه در این شهر با قربانیان این حادثه ابراز همدردی می کنند.
به گزارش اسپوتنیک، کتسولگری روسیه در رشت در پیامی در کانال تلگرامی خود آورد: "به نشانه سوگواری و اندوه قربانیان حمله تروریستی در سالن کنسرت کروکوس، پرچم ملی در سرکنسولگری روسیه در رشت به حالت نیمه افراشته درآمده و ساکنان محلی برای ادای احترام به قربانیان این حادثه و اعلام همبستگی با ملت روسیه به این نمایندگی روسیه در ایران گل می آوردند. "
بر اساس اطلاعات کانال سرکنسولگری رشت، هیئت دیپلماتیک دفتر یادبود خود را نیز در این مرکز بازگشایی کرده است.
تیراندازی و آتش سوزی در شامگاه 22 مارس قبل از اجرای کنسرت در سالن کنسرت کروکوس در کراسنوگورسک در نزدیکی مسکو رخ داد. خبرنگار اسپوتنیک که شاهد این حادثه بود گزارش داد که چند مرد مسلح بدون ماسک به داخل سالن هجوم بردند، آنها در محدوده نقطه خالی به مردم شلیک کردند و بمب های آتش زا پرتاب کردند.
بر اساس آخرین اطلاعات کمیته تحقیق روسیه، 137 نفر فوت کردند که سه نفر از آنها کودک بودند. سردبیر گروه رسانه ای راسیا سیوودنیا مارگاریتا سیمونیان، از افزایش تعداد قربانیان به 143 نفر خبر داد. بر اساس گزارش وزارت شرایط اضطراری، 152 نفر در نتیجه این حمله زخمی شدند. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز 24 مارس را عزای عمومی اعلام کرد.
پوتین خاطرنشان کرد که هر چهار عامل حمله تروریستی پیدا و بازداشت شدند - آنها سعی کردند فرار کنند و به سمت اوکراین در حال حرکت بودند، جایی که "مسیری" برای آنها در سمت اوکراین آماده شد تا از مرز عبور کنند. وزارت کشور روسیه گزارش داد که این افراد خارجی هستند. رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد که در مجموع 11 نفر بازداشت شدند و نیروهای امنیتی در تلاش هستند تا کل پایگاه تروریست ها را کشف کنند. به گفته سرویس امنیت فدرال روسیه، سلاح های مورد استفاده تروریست ها از قبل در یک انبار آماده شده بود.
پوتین گفت که روسیه نه تنها با یک حمله تروریستی برنامه ریزی شده، بلکه با یک کشتار جمعی آماده و سازماندهی شده غیرنظامیان مواجه است. رئیس جمهور تاکید کرد که تمامی عاملان، سازمان دهندگان و عامران این جنایت به مجازات عادلانه و اجتناب ناپذیر محکوم خواهند شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала