هشدار نارنجی هواشناسی برای 16 استان ایران

© sputnikهوای تهران
هوای تهران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.03.2024
اشتراک
سازمان هواشناسی ایران با صدور هشدار سطح نارنجی تشدید بارش‌ها در 16 استان از بارش باران، برف و وزش باد شدید طی یکشنبه تا آخر هفته در اکثر مناطق کشور خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک و به نقل از تسنیم، بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز شنبه در برخی نقاط غرب، شمال غرب، شمال شرق و ارتفاعات البرز رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.
یکشنبه با ورود سامانه بارشی به ایران در استان‌های واقع در نوار غربی و جنوبی کشور و برخی نقاط کرمان، غرب استان‌های هرمزگان، یزد و اصفهان ابرناکی بارش وزش باد شدید موقت گاهی رعد و برق و احتمال رخداد تگرگ برای مناطق جنوبی کشور و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.
در این روز در شمال غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال بوشهر، شرق خوزستان، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، کرمانشاه و ایلام بارش شدت خواهد داشت.
دوشنبه با توسعه سامانه در اکثر مناطق کشور به‌جز سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان ابرناکی و بارش روی خواهد داد که در استانهای فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، شمال و شرق خوزستان، لرستان، جنوب ایلام، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بارش شدت بیشتری خواهد داشت.
آلودگی هوا در تهران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.03.2024
هشدار سطح نارنجی و قرمز هواشناسی در ایران
سه‌شنبه فعالیت سامانه در برخی نقاط استان‌های گلستان، خراسان شمالی، شرق استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی است و به‌تدریج سامانه از کشور خارج می‌شود. از بعدازظهر سه‌شنبه در مناطقی از شمال غرب کشور به‌ویژه آذربایجان غربی و کردستان ابرناکی و بارش باران و وزش باد شدید موقت روی می‌دهد.
چهارشنبه با گذر موج از نوار شمالی کشور، در برخی نقاط شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و به‌تدریج شمال شرق کشور بارش و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، همچنین در این روز با شمالی شدن جریانات روی سواحل دریای خزر در استان‌های واقع در سواحل شمالی بارش روی خواهد داد. پنجشنبه تنها در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی و بارش خواهد بود.
به گزارش تسنیم،‌ یکشنبه در جنوب غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و برخی نقاط مرکز کشور، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در دامنه‌های جنوبی البرز و نیمه شرقی کشور وزش باد شدید در مناطق مستعد خیزش گردوخاک و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود. طی روزهای دوشنبه و چهارشنبه دریای خزر یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس سه‌شنبه و چهارشنبه نیمه جنوبی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش‌بینی شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала