- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

انهدام پایگاه مزدورانی که در حال تدارک حملات تروریستی در روسیه بودند

© Sputnik / Pavel Lisitsyn /  مراجعه به بانک تصاویر عملیات نیروهای هوابرد ارتش روسیه
عملیات نیروهای هوابرد ارتش روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.03.2024
اشتراک
توپخانه روسیه پایگاه مزدوران را که سرویس های ویژه اوکراین برای انجام حملات تروریستی در منطقه بلگورود آماده کرده بودند، نابود کرد.
به گزارش اسپوتنیک، آندری ماروچکو، سرهنگ بازنشسته جمهوری خلق لوهانسک به اسپوتنیک گفت که حملات علیه نیروهای مسلح اوکراین در بسیاری از شهرک های منطقه خارکف انجام می شود، به ویژه، در نزدیکی ولچانسکی، توپخانه روسیه پایگاه مزدورانی را نابود کرد که توسط سرویس های ویژه اوکراین برای انجام حملات تروریستی در منطقه بلگورود آموزش دیده بودند.
وی در ادامه افزود: «انهدام تشکیلات مسلح اوکراین در منطقه خارکف ادامه دارد. در مناطق شهرک های اودا و لوپان قزاق، مکان هایی که اسلحه، تجهیزات نظامی و پرسنل شبه نظامیان اوکراینی انباشته شده بود شناسایی و منهدم شد. در منطقه روستای ولچانسک، توپخانه ما یک نقطه استقرار موقت مزدوران اوکراینی را که سرویس‌های ویژه اوکراین قصد داشتند از آنها برای فعالیت‌های تروریستی در مناطق مرزی منطقه بلگورود استفاده کنند، منهدم کرد».
مزدوران فرانسوی در درگیری اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.01.2024
فهرست مزدوران فرانسوی در خارکف
شایان ذکر است، پیش از این، دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه اظهار داشت که مزدوران خارجی زیادی به طرفداری از اوکراین می جنگند، این موضوع هر بار تایید می شود.
در ماه دسامبر 2023، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه، گفت که از آغاز عملیات ویژه، نیروهای مسلح بیش از 5.8 هزار مزدور خارجی را منهدم کرده اند و 103 جنایتکار جنگی که مرتکب رفتار ظلمانه شدیدی شده بودند، در خاک اوکراین نابود شدند.
همانطور که قبلاً در وزارت دفاع روسیه گزارش شده بود، کی‌یف به دلیل شکست طرح های بسیج و پنهان کردن تلفات بزرگ نیروهای مسلح اوکراین، جذب مزدوران را تشدید کرده است. آنها در ایالات متحده آمریکا و کانادا، از جمله با کمک سیا، و همچنین در آسیا، آمریکای لاتین و خاورمیانه، از جمله مناطق تحت کنترل آمریکا در سوریه، مزدوران را استخدام می‌کنند.
وزارت دفاع روسیه بارها اعلام کرده است که رژیم کی‌یف از مزدوران خارجی به‌عنوان "گوشت دم توپ" استفاده می‌کند و ارتش روسیه به نابودی آنها در سراسر اوکراین ادامه خواهد داد. کسانی که برای پول جنگیدند در بسیاری از مصاحبه‌ها اعتراف کردند که ارتش اوکراین اقدامات خود را به خوبی هماهنگ نمی‌کند و شانس زنده ماندن در نبردها کم است، زیرا شدت درگیری در اوکراین با افغانستان و خاورمیانه که آنها به آن عادت کرده‌اند، قابل مقایسه نیست.
مسکو بارها اعلام کرده است که کمک‌های نظامی غرب برای کی‌یف هیچگونه نتیجه خوبی ببار نمی آورد و فقط درگیری را طولانی‌تر می‌کند. هرگونه نقل و انتقال سلاح می تواند به هدف قانونی برای ارتش روسیه تبدیل ‌شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала